Jak spustit Snow Leopard z DVD-ROM

Bob LeVitus

Zaváděcí instalační DVD-ROM pro Mac OS X Snow Leopard je důležitý, pokud váš Mac někdy odmítne zavést systém jako obvykle. Pokud nemáte zaváděcí DVD-ROM - nejlépe Mac OS X Snow Leopard Install DVD-ROM - zavolejte Apple nebo svého prodejce Apple a domluvte si výměnu.

Chcete-li počítač Mac spustit z instalačního disku DVD-ROM, postupujte takto: 1. Vložte instalační DVD systému Mac OS X do jednotky DVD.

  Pokud váš Mac používá k uložení DVD zásobník, zkontrolujte, zda je zasunutý a zda je disk vložen.

  Pokud máte jednotku DVD-ROM pro vkládání do zásobníku a je zavřená, můžete ji otevřít restartováním (nebo spuštěním) počítače Mac při stisknutí tlačítka myši. Pokračujte v stisknutí, dokud nevyskočí přihrádka jednotky; poté uvolněte.

 2. Vypněte nebo restartujte Mac.

  Pokud jej vypnete, počkejte několik sekund a poté jej spusťte obvyklým způsobem.

 3. Okamžitě stiskněte a podržte klávesu C a držte ji stisknutou, dokud se Mac nespustí z DVD nebo nikoli.

  Pokud se spustí z DVD-ROM, zobrazí se uvítací obrazovka.

  Pokud se nespustí, zobrazí se zákazová značka, výstraha před koly smrti nebo panická výstraha jádra. . . cokoliv ale první obrazovka instalačního programu systému Mac OS X, přihlašovací okno nebo Finder. K tomu, abyste vyzkoušeli krok 4, je to cokoli z toho.

 4. Pokud se váš Mac nespustí po kroku 3, podržte při zavádění klávesu Option, aby se zobrazil integrovaný Správce spuštění.

  Při spouštění z DVD použijte integrovaného správce spuštění.Při spouštění z DVD použijte integrovaného správce spuštění.

  Zobrazuje ikony všech zaváděcích disků, které vidí, a umožňuje vybrat jeden (včetně instalačního DVD).

 5. Klepnutím na ikonu DVD-ROM jej vyberte a stisknutím klávesy Enter nebo Enter jej spustíte.

  Tato technika je docela užitečná, pokud je váš obvyklý spouštěcí disk poškozen nebo má krizi identity během spuštění.

Pokud nemůžete zavést systém z DVD, buď jste právě nainstalovali něco nového, co váš Mac zhoršuje, nebo váš Mac potřebuje opravu (obvykle prodejci Apple).

Chcete-li svůj Mac znovu spustit, můžete zkusit některou z následujících možností:

 • Zavolejte na horkou linku technické podpory: Než jej přetáhnete dolů do obchodu, zkuste zavolat na 1-800-SOS-APPL, horkou linku technické podpory Apple. Zástupci servisu tam mohou navrhnout něco jiného, ​​co můžete vyzkoušet. Pokud je váš Mac stále v záruce, je to dokonce zdarma.

 • Požádejte o pomoc místní skupinu uživatelů: Další věc, kterou byste mohli zvážit, je kontaktovat místní skupinu uživatelů systému Macintosh. Skupinu uživatelů Mac ve vašem okolí najdete na stránce Webové stránky skupiny uživatelů Apple .

 • Vyzkoušejte Dr. Mac Consulting: Můžete se podívat poradenské služby nebo volejte 408-627-7577. Tým odborníků pro odstraňování problémů nedělá nic jiného než poskytovat technickou pomoc a školení uživatelům počítačů Mac prostřednictvím telefonu, e-mailu nebo softwaru pro dálkové ovládání s připojením k internetu.

 • Zkontrolujte, zda nemáte problémy s RAM: Pokud máte problémy okamžitě po instalaci paměti RAM (RAM) - nebo jakéhokoli nového hardwaru - zkontrolujte, zda jsou čipy RAM správně umístěny v jejich zásuvkách. ( Varování: Nezapomeňte nejprve vypnout Mac.) Po vypnutí a odpojení Macu vyjměte a znovu vložte čipy RAM, abyste se ujistili, že jsou správně usazeny. Pokud problémy přetrvávají, dočasně odstraňte čipy RAM a zkontrolujte, zda problém stále přetrvává.

  Postupujte podle pokynů k instalaci dodaných s čipy RAM - nebo podle pokynů v brožuře dodané s počítačem Mac. Ale i když neříkají, že by se měli zbavit statické jiskry, měli byste (pomocí antistatického pásku dostupného u většiny prodejců paměti RAM nebo dotykem na vhodný povrch, například pouzdro napájecího zdroje uvnitř počítače Mac), než začnete RAM čipy.