Jak kastrovat kozu pomocí gumičky

Cheryl K. Smithová

hib prp-t

Kastrace vašich dětí je snadný postup. Pokud se vám to nelíbí, nechte to za vás udělat veterináře nebo kozího kamaráda. Chcete-li pozorovat, než to sami vyzkoušíte, dobrovolně nechte kozu k postupu. Všechny metody vyžadují pomocníka k držení kozy.Asi půl hodiny před kastracím dítěti mu dejte jeden dospělý aspirin, 0,25 cm3 Banaminu (pouze na lékařský předpis) nebo nějakou tinkturu z bílé vrbové kůry, která vám pomůže předcházet bolesti, a 1 cm3 tetanového antitoxinu, aby se zabránilo tetanu. Dítě po kastraci zažije určité nepohodlí, ale brzy na to zapomene.Páskování je nejběžnější metoda, kterou majitelé koz používají ke kastraci koz. Je to rychlé, snadné, nekrvavé a spolehlivé. Odvolání se týká aplikace malé, silné gumičky na horní část varlat pomocí kovového nástroje zvaného an elastátor .

Abyste zabránili poškození pásků, uchovávejte je v chladničce, dokud nebudete připraveni je použít.Nejběžnějším nástrojem kastrace je elastátor.

Nejběžnějším nástrojem kastrace je elastátor.

Chcete-li se připravit na páskování, položte na hroty elastátoru pásku namočenou v alkoholu na několik minut. Není nutný žádný jiný dezinfekční prostředek ani čištění, protože postup je bez krve.

Při kastraci pomocí elastátoru postupujte takto:  1. Zdržte dítě.

    Váš pomocník může dítě držet v klíně a obrácené ven zády k hrudi, nebo může obkročit kozu a zvednout zadní nohy dítěte tak, aby stálo na dvou předních nohou.

  2. S hroty elastátoru obrácenými k dítěti roztáhněte pás stisknutím elastátoru.

  3. Umístěte pásku přes šourek a varlata blízko těla a ujistěte se, že jsou obě varlata pod kroužkem.

  4. Uvolněte elastátor a vytáhněte jej z pásku. Dbejte na to, aby byl pás těsně u těla a aby dudlíky nebyly v pásu zachyceny.

    Pokud se domníváte, že pásek není správně zapnutý nebo pokud jeden ze varlat není pod kroužkem, odstřihněte jej a postup opakujte.

Šourek a varlata vyschnou a vypadnou asi za dva týdny. Poté je pravidelně kontrolujte, pokud nespadly. Zkontrolujte, zda nejsou infikované, a pokud je to nutné, nastříkejte je pomocí Blu-Kote nebo jiného antiseptika. V několika případech mohou viset na malém množství tkáně a můžete je odříznout čistým skalpelem nebo ostrým nožem.