Jak změnit pozadí plochy v systému Windows 10

Andy Rathbone

Na ploše Windows 10 a Pozadí, Tapeta, je jednoduše obrázek pokrývající plochu za ikonami. Chcete-li jej změnit, postupujte takto:

 1. Pravým tlačítkem klikněte na plochu a vyberte Přizpůsobit.  co dělá ohnivá hůl

  Windows vás rychle nakopnou do sekce Personalizace aplikace Nastavení, která je úhledně otevřená zde zobrazenému nastavení Pozadí.

  Kliknutím na rozevírací seznam vyberte, zda chcete pozadí plochy pokrýt obrázky nebo barvami.Kliknutím na rozevírací seznam vyberte, zda chcete pozadí plochy pokrýt obrázky nebo barvami.

  V režimu tabletu nelze kliknout pravým tlačítkem na plochu. Místo toho stiskněte tlačítko Start, klepněte na slovo Nastavení a klepněte na ikonu Personalizace.

 2. V rozevíracím seznamu Pozadí vyberte Obrázek.

  jak nejlépe funguje ebay

  Nabídka sekce Pozadí vám umožňuje vytvořit pozadí z obrázku, barvy nebo a prezentace - kombinace fotografií, která se automaticky mění v přednastavených intervalech.

 3. Kliknutím na nový obrázek zobrazíte pozadí.

  Pokud se vám nelíbí nabídka obrázků společnosti Microsoft, klikněte na tlačítko Procházet a vyhledejte ve své vlastní složce Obrázky potenciální pozadí.

  Soubory na pozadí lze uložit jako soubory BMP, GIF, JPG, JPEG, DIB nebo PNG. To znamená, že si můžete vybrat pozadí téměř z jakékoli fotografie nebo umění nalezeného na internetu, pořízeného z digitálního fotoaparátu nebo naskenovaného skenerem.

  Když kliknete na nový obrázek, systém Windows jej okamžitě umístí na plochu a zobrazí náhled v okně Personalizace. Pokud jste spokojeni, přejděte ke kroku 4.

 4. Rozhodněte se, zda obrázek vyplníte, přizpůsobíte, roztáhnete, obložíte nebo vycentrujete.

  skóre asvab pro letectvo

  Přestože se Windows snaží vybrat nejvhodnější nastavení, ne každý obrázek se na plochu hodí perfektně. Například malé obrázky je třeba buď natáhnout, aby se vešly do prostoru, nebo se roztáhnout po obrazovce v řadách, jako jsou dlaždice na podlaze. Když obklady a roztažení stále vypadají divně nebo zkresleně, zkuste zachovat perspektivu možností Vyplnit nebo Přizpůsobit. Nebo zkuste vycentrovat obrázek a ponechat prázdné místo kolem jeho okrajů.

 5. Kliknutím na tlačítko Uložit změny uložíte nové pozadí.

  Windows uloží vaše nové pozadí na celou obrazovku.

Stalo se vám, že jste při surfování na webu s Edge objevili poutavý obrázek? Klikněte pravým tlačítkem na obrázek daného webu a vyberte Uložit obrázek, abyste jej uložili do složky Obrázky. Poté můžete podle předchozích kroků umístit obrázek jako pozadí plochy.

jak odvrátit hlad