Jak změnit typ sítě v systému Windows 7

Woody Leonhard

Když se připojujete k síti, hlavní otázkou, na kterou se Windows ptá, je, zda se připojujete k domácí, pracovní nebo veřejné síti? Windows pomocí těchto informací určují, jak bezpečný musí být váš systém. Windows 7 vám však dává příležitost vrátit se zpět a změnit typ sítě podle vašich potřeb.Než budete moci určit nejlepší způsob klasifikace vaší sítě, musíte pochopit, co Microsoft považuje za rozdíl mezi domovem, prací a veřejností: • Veřejnost: Windows 7 chrání vaše PC. Brána firewall systému Windows zapojuje téměř všechny své otvory a chrání své interní programy před připojením k potenciálně nepřátelské síti.

 • Práce: Windows 7 otevírá bránu Windows Firewall, abyste mohli komunikovat s ostatními počítači v síti a sdílet složky, řekněme, nebo používat tiskárny v síti. Windows také spouští služby, díky nimž je váš počítač viditelný v síti. • Domov: Windows 7 zhasne a hledá další počítače se systémem Windows 7 v síti. Pokud najde další počítače Win7, ve kterých funguje domácí skupina, zve vás, abyste se připojili k této domácí skupině. Pokud ji nenajde, Windows 7 se zeptá, zda ji chcete spustit.

Nejběžnějším důvodem, proč mnoho lidí musí změnit typ sítě, je to, že chtějí vytvořit domácí skupinu nebo se k ní připojit. Chcete-li použít domácí skupinu, musí být každý počítač v domácí síti. Stejný postup můžete použít pro změnu jakéhokoli typu sítě.

 1. Zvolte Start → Ovládací panely a , v části Síť a internet klikněte na Zobrazit stav sítě a úkoly odkaz.  Systém Windows zobrazuje Centrum sítí a sdílení.

 2. V poli označeném Zobrazit vaše aktivní sítě klikněte na odkaz, který zmiňuje typ sítě, který nyní máte.

  image0.jpg

  V takovém případě klikneme na odkaz Veřejná síť a změníme veřejnou síť na domácí, takže klikneme na odkaz Veřejná síť. Systém Windows zobrazuje dialogové okno Nastavit umístění v síti.

 3. Vyberte typ sítě, kterou chcete použít. V tomto případě klikněte na Domů, abychom mohli vytvořit domácí skupinu.

  image1.jpg

  Dialogové okno Nastavit umístění v síti se zavře. Když přepnete na typ domácí sítě, systém Windows vás zve, abyste vytvořili novou domácí skupinu, nebo pokud domácí skupina existuje, připojte se k ní.