Jak chatovat v aplikaci Outlook Web App

Autor: Ken Withee, Jennifer Reed

Víte, jak efektivní může být práce, když jste ve své kanceláři a máte přístup k desktopovým aplikacím Office. Z Outlooku můžete snadno posílat okamžité zprávy svým spolupracovníkům, volat, posílat e-maily a jednoduše si užívat zvonky a píšťalky bohaté funkce desktopových aplikací.Ale co když nejste ve své kanceláři a používáte počítač někoho jiného? Co když potřebujete rychle informovat spolupracovníka prostřednictvím chatu o stavu projektu, na kterém oba pracujete, a on neodpovídá na svůj telefon?mohu užívat ibuprofen s cyklobenzaprinem?

Horší je, že víte, že je online, protože jeho přítomnost se v aplikaci Outlook Web App zobrazuje zeleně! Znamená to, že se musíte vzdát produktivity a efektivity, protože nemáte přístup ke své desktopové aplikaci? Odpověď je ne.

Pokud je váš spolupracovník již v seznamu kontaktů, je zahájení chatovací relace pomocí aplikace Outlook Web App jednoduché. Okno chatu můžete otevřít poklepáním na jeho jméno ze seznamu kontaktů nebo z e-mailu.Napište zprávu do spodního okna a klikněte na Odeslat. V počítači vašeho spolupracovníka se objeví okno chatu s vaší zprávou, která mu umožní reagovat. Po dokončení zavřete okno kliknutím na tlačítko X v pravém horním rohu.

Chcete-li do seznamu kontaktů přidat spolupracovníka, postupujte takto:

 1. Klikněte na Přidat kontakt v seznamu kontaktů na levé navigaci v aplikaci Outlook Web App. 2. V dialogovém okně webové stránky adresáře poklepejte na uživatele, kterého chcete přidat.

  Jméno uživatele by se mělo objevit v poli napravo od příkazu Přidat. Pokud pracujete pro velkou organizaci, můžete ve vyhledávacím poli provést vyhledávání uživatele.

  jak se cítí nevolnost

  Zpět na rozhraní aplikace Outlook Web App uvidíte uživatele, které jste přidali do svého seznamu kontaktů.

  k čemu se používá citrát hořečnatý
 3. Váš spolupracovník obdrží vaši pozvánku a může ji přijmout nebo odmítnout.

  Po přijetí pozvánky bude jeho jméno aktivní a objeví se ve vašem seznamu kontaktů.

V aplikaci Outlook Web App uvidíte na levém navigačním panelu dvě položky, které vypadají stejně: Seznam kontaktů a složka Kontakty. Nezaměňujte je, zejména proto, že na jednom z nich můžete vidět stejný kontakt. Seznam kontaktů používáte k chatování nejen se svými spolupracovníky, ale také s uživateli Lyncu 2010 v jiných společnostech, pokud je v Office 365 aktivována federace domén.

Složka Kontakty na druhé straně je místo, kde ukládáte informace o lidech a skupinách.