Jak čistit obrazovku LCD notebooku

Techniky používané k čištění LCD obrazovky notebooku, ať už jde o stolní nebo přenosný počítač, jsou plné kontroverzí! Obecně nikdo nedoporučuje používat žádné tekutiny, protože by mohly poškodit jemný povrch LCD. I tak musíte mít něco, s čím byste se měli potřít, pokud někdy plánujete dostat z toho zbytku kýchání!

 1. Pro všeobecné čištění si vezměte měkký hadřík, který nepouští vlákna.

  Použijte jej k setření prachu z monitoru. 2. Navlhčete houbičku nebo hadřík, který nepouští vlákna, vodou.

  Nezapomeňte vyždímat veškerou přebytečnou vlhkost. Jemně otřete povrch obrazovky a nedovolte, aby na monitor nebo uvnitř monitoru přebytečná tekutina.

  jak nahrávat na iphone
 3. Před zavřením víka nechte monitor úplně vyschnout!

Tady je několik věcí, které si musíte pamatovat:

 • Klávesnice často vytváří na obrazovce skvrny. Je těžké se jim vyhnout a ještě těžší je vyčistit. Abyste zabránili vzniku skvrn, zvažte uložení měkké látky, která nepouští vlákna, kterou používáte k čištění monitoru, uvnitř notebooku, mezi klávesnicí a obrazovkou.

  procentní výtěžek reakce
 • V obchodech s kancelářskými potřebami jsou k dispozici speciální čističe LCD obrazovek a ubrousky, které nepouští vlákna a můžete je použít k čištění obrazovky a zbytku notebooku.

 • Doporučeným produktem je Klear Screen od společnosti Meridrew Enterprises (www.klearscreen.com). Ne, není to levné. Ty chceš dobrý, není levné.

 • Nepoužívejte na obrazovce notebooku čisticí prostředky na bázi alkoholu nebo čpavku! Mohly by poškodit LCD obrazovku.

 • Nikdy nestříkejte žádný čistič přímo na obrazovku notebooku.