Jak konverzovat pomocí FaceTime na vašem MacBooku

Mark L. Chambers

Přestože je standardní videochat MacBookMessages naprosto šikovný, má omezení: Jste omezeni na své kamarády IM. Díky technologii Apple FaceTime však můžete chatovat s majiteli zařízení iOS a Mac bez omezení účtů pro zasílání rychlých zpráv - a pokud mohou používat FaceTime, zaručeně budou mít správný video hardware.V době psaní tohoto článku jsou zařízení kompatibilní s FaceTime • Počítače Mac se systémem Lion a Mountain Lion

  Majitelé počítačů Mac se systémem Snow Leopard 10.6.6 nebo novějším si také mohou aplikaci FaceTime koupit z App Store. • IPhone 4 nebo 4s se systémem iOS 4.1 nebo novějším

 • IPad druhé nebo třetí generace se systémem iOS 4.1 nebo novějším

 • Čtvrtá generace iPod touch se systémem iOS 4.1 nebo novějšímPokud používáte zařízení se systémem iOS 6 nebo novějším, můžete FaceTime používat přes připojení Wi-Fi, 3G a 4G. Pokud však používáte zařízení se systémem iOS 5 nebo starším, budete k používání FaceTime s mobilním zařízením potřebovat připojení Wi-Fi. Mobilní připojení 3G nebo 4G nebude fungovat. Mac pro použití FaceTime vyžaduje kabelové nebo Wi-Fi připojení k internetu.

Chcete-li spustit FaceTime, klikněte na ikonu videokamery vypadající v módě v Docku. Při prvním použití aplikace musíte zadat své Apple ID a vaši e-mailovou adresu. Lidé, se kterými chatujete na druhém konci, vám používají stejnou e-mailovou adresu, aby vám zavolali přes FaceTime. (Majitelům iPhone 4 nebo novějším lze volat pomocí jejich telefonních čísel.)

Chcete-li změnit e-mailovou adresu, kterou vám ostatní uživatelé FaceTime používají, aby vám zavolali, zvolte FaceTime → Předvolby a poté klikněte na odkaz E-mail pod nadpisem, na který vás lze zastihnout.

Po přihlášení FaceTime zobrazí vaši databázi kontaktů. Chcete-li zahájit hovor s jakýmkoli kontaktem, klikněte na jméno v seznamu a FaceTime zobrazí e-mail a telefonní čísla kontaktu. Klikněte na e-mail nebo telefonní číslo, které má FaceTime použít, a proces připojení začne. Chcete-li se vrátit do seznamu kontaktů a vybrat jinou osobu, klikněte na tlačítko Všechny kontakty v horní části okna.

dextrometorfan zvyšuje krevní tlak

Apple však není spokojen s pouhým seznamem kontaktů. Můžete použít řadu dalších metod výběru někoho, komu zavoláte:

jak dlouho můžete užívat gabapentin
 • Poslední hovory: Kliknutím na tlačítko Nedávné vyberte kontakt, kterému jste v nedávné minulosti volali (nebo jste se pokoušeli volat). Kliknutím na tlačítka Vše nebo Zmeškané v horní části okna můžete dále filtrovat seznam Nedávné.

 • Skupiny: Pokud jste ve své databázi kontaktů nastavili jednu nebo více skupin, můžete je zobrazit kliknutím na tlačítko Skupiny. Pokud jste například vytvořili skupinu kontaktů obsahující všechny kolegy ve vaší společnosti, můžete snadno vyhledat a zavolat konkrétní osobě, aniž byste se brodili všemi svými přáteli a rodinou.

 • Hledání FaceTime: Klikněte do známého vyhledávacího pole a začněte psát jméno nebo příjmení kontaktu a FaceTime zobrazí odpovídající položky.

 • Oblíbené: Jistě, máte lidi, se kterými rádi chatujete stále, a je snadné je přidat do seznamu Oblíbené. (Ti, kteří se nedostanou do seznamu oblíbených, to nemusí vědět, že?) Klikněte na požadovaný kontakt a poté na tlačítko Přidat do oblíbených. Chcete-li své oblíbené kontakty kdykoli zobrazit, klikněte v okně FaceTime na tlačítko Oblíbené.

Když je hovor přijat, uvidíte velké okno s videem s menším displejem obraz v obraze (menší displej můžete přetáhnout na libovolné požadované místo v okně). Video od druhé osoby vyplní velké okno a video, které mu posíláte, se zobrazí na malém displeji.

image0.jpg

Přesuňte kurzor do okna FaceTime a uvidíte ovládací prvky okna a tři ikony v dolní části okna:

 • Ztlumit: Kliknutím na ikonu ztlumení vypnete zvuk vycházející z vašeho MacBooku. FaceTime zobrazuje připomenutí, že je povoleno ztlumení. (Zvuk od druhé osoby budete nadále slyšet.) Chcete-li obnovit zvukový zdroj, klikněte znovu na ikonu ztlumení.

 • Konec: Klepnutím na tuto ikonu ukončíte hovor FaceTime.

 • Celá obrazovka: Kliknutím na ikonu na celou obrazovku (nebo stisknutím cmd + Shift + F) přepnete FaceTime do režimu zobrazení na celou obrazovku. Chcete-li se vrátit do režimu s okny, stiskněte znovu klávesy cmd + Shift + F nebo přesuňte kurzor a znovu klikněte na ikonu celé obrazovky.

Chcete-li přepnout FaceTime do režimu na šířku a využít výhody širokoúhlého displeje vašeho MacBooku, zvolte Video → Použít na šířku nebo stiskněte cmd + R. (Proč nechat majitele iPhonů, iPodů touch a iPadů celou zábavu na šířku?)