Jak kopírovat soubory na disk CD nebo DVD v systému Windows 10

Andy Rathbone

co dělá chemik

Když vytváříte disk CD nebo DVD, musíte to říct svému počítači se systémem Windows 10 co kopírujete a kde máte v úmyslu ji přehrát: Hudba pro přehrávač CD? Prezentace fotografií pro DVD přehrávač televizoru? Nebo soubory, které chcete uložit do počítače?

Pokud zvolíte špatnou odpověď, disk nebude fungovat a vytvořili jste ještě další horskou dráhu.Zde jsou pravidla pro vytváření disků:

 • Hudba: Chcete-li vytvořit CD, které přehrává hudbu ve vašem CD přehrávači nebo autorádiu, musíte zapnout Windows přehrávač médií naprogramovat a vypálit audio CD .

 • Prezentace fotografií: Windows nezahrnují Windows DVD Maker dodáván se systémy Windows Vista a Windows 7. Chcete-li vytvářet prezentace fotografií, potřebujete program jiného výrobce.

Pokud chcete jen kopírovat soubory na CD nebo DVD, třeba si je uložit jako zálohu nebo dát kamarádovi, vydržet.

Podle těchto pokynů zapisujte soubory na nové prázdné CD nebo DVD. (Pokud píšete soubory na disk CD nebo DVD, na který jste psali dříve, přejděte ke kroku 4.)

 1. Vložte prázdný disk do vypalovačky a zatlačte přihrádku. Poté klikněte nebo klepněte na pole oznámení, které se zobrazí v pravém horním rohu obrazovky.

 2. Až se pole Oznámení zeptá, jak chcete postupovat, klikněte na možnost Vypálit soubory na disk.

  Systém Windows zobrazí dialogové okno Vypálit disk a požádá vás o vytvoření názvu disku.

  Pokud pole oznámení zmizelo, než na něj můžete kliknout, vysuňte disk, zasuňte jej zpět a připravte ruku na myš. (Alternativně můžete pole oznámení vrátit kliknutím pravým tlačítkem myši na ikonu diskové jednotky v Průzkumníku souborů a výběrem možnosti Otevřít automatické přehrávání.)

 3. Zadejte název disku, popište, jak chcete disk používat, a klikněte na Další.

  Windows bohužel omezuje název vašeho CD nebo DVD na 16 znaků. Místo psaní Rodinný piknik na vrcholu Orizaba v roce 2012 držet se faktů: Orizaba, 2012 . Nebo pouhým kliknutím na Další použijte výchozí název disku: aktuální datum.

  Systém Windows může vypálit soubory na disk dvěma různými způsoby. Chcete-li se rozhodnout, která metoda vám nejlépe vyhovuje, nabízí vám dvě možnosti:

  • Jako USB flash disk: Tato metoda umožňuje mnohokrát číst a zapisovat soubory na disk, což je praktický způsob použití disků jako přenosných nosičů souborů. Tato metoda bohužel není kompatibilní s některými přehrávači CD nebo DVD připojenými k domácímu stereu nebo televizi.

  • S přehrávačem CD / DVD: Pokud plánujete přehrát disk na poměrně novém domácím stereofonním přehrávači, který je dostatečně chytrý na čtení souborů uložených v několika různých formátech, vyberte tuto metodu.

  Vyzbrojen názvem disku Windows připraví disk na příchozí soubory.

 4. Řekněte systému Windows, které soubory mají zapisovat na disk.

  Nyní, když je váš disk připraven přijímat soubory, řekněte systému Windows, jaké informace mají poslat. Můžete to udělat několika způsoby:

  • Přetáhněte soubory a složky do okna Průzkumník souborů na jednotce.

  • Klikněte pravým tlačítkem na položku, kterou chcete zkopírovat, ať už jde o jeden soubor, složku nebo vybrané soubory a složky. Když se objeví rozbalovací nabídka, vyberte Odeslat a z nabídky vyberte vypalovačku disku. (V rozbalovací nabídce je uveden název disku, který jste vybrali v kroku 2.)

  • Soubory nebo složky přetáhněte přes ikonu vypalovačky v Průzkumníku souborů.

  • Ve složce Moje hudba, Obrázky nebo Dokumenty klikněte na kartu Sdílet a poté na Vypálit na disk. Toto tlačítko zkopíruje všechny soubory dané složky (nebo pouze soubory, které jste vybrali) na disk jako soubory.

  • Řekněte svému aktuálnímu programu, aby ukládal informace na disk, nikoli na pevný disk.

  Bez ohledu na to, kterou metodu zvolíte, Windows poslušně prohlédne informace a zkopíruje je na disk, který jste vložili v prvním kroku. Zobrazí se okno s průběhem zobrazujícím průběh vypalovačky disku. Když okno postupu zmizí, Windows dokončí vypalování disku.

 5. Ukončete relaci vypalování disku vysunutím disku.

  Když procházíte kopírováním souborů na disk, stiskněte tlačítko Vysunout na vaší jednotce (nebo klikněte pravým tlačítkem na ikonu jednotky v Průzkumníku souborů a vyberte Vysunout). Systém Windows relaci uzavře a doladí disk, který jej umožní přečíst jiným počítačům.

Pokud se pokusíte zkopírovat velkou dávku souborů na disk - více než se vejde - Windows si stěžují okamžitě. Zkopírujte méně souborů najednou, možná je rozmístěte na dva disky.

Většina programů vám umožňuje ukládat soubory přímo na disk. Zvolte Uložit z nabídky Soubor a vyberte vypalovačku CD. Chcete-li zahájit proces, vložte do své diskové jednotky disk (nejlépe ten, který ještě není vyplněn).