Jak vytvořit webovou aplikaci Access

Autor: Laurie Ulrich Fuller, Ken Cook

Webovou aplikaci můžete vytvořit v Accessu 2016. Co tedy je webová aplikace tak jako tak? Web znamená, že je online, a aplikace je zkratka pro aplikaci. Vlastní webová aplikace je online databázová aplikace přístupná z cloudu pomocí prohlížeče. Webovou aplikaci vytváříte a udržujete v desktopové verzi Accessu, ale používáte ji v prohlížeči. Díky tomu jsou vaše data aplikace Access k dispozici téměř jakémukoli zařízení, které má připojení k internetu, jako je smartphone nebo tablet.Můžete také nahrát existující tabulky do webové aplikace ze zdrojů, jako jsou Access a Excel, abychom jmenovali alespoň některé. Pokud začínáte úplně od začátku, Access přichází s několika šablonami webových aplikací, které usnadňují vytváření webových aplikací. Podívejte se na dostupné šablony s popisy od společnosti Microsoft:Název šablony Popis
Sledování majetku Sledujte důležité vybavení používané ve vaší firmě a přiřaďte jej
zaměstnancům.
Kontakty Spravujte individuální a firemní vztahy pro vaše podnikání
pomocí této aplikace.
Sledování problémů Zaznamenávejte problémy týkající se vašeho podnikání, přidružujte je
zákazníkům a přiřadit je zaměstnancům.
Projektový management Spravujte projekty rozdělením pracovních položek na úkoly a přidružením
a přidělit je zaměstnancům.
Správa úkolů Plánujte a spravujte úkoly a poté je přiřaďte zaměstnancům.

Chcete-li vytvořit webovou aplikaci, postupujte takto:

 1. Klikněte na kartu Soubor a potom na červeném levém panelu klikněte na slovo Nové.  Příkaz Nový na kartě Soubor vám poskytuje přístup k šabloně webové aplikace.Příkaz Nový na kartě Soubor vám poskytuje přístup k šabloně webové aplikace.
 2. Klikněte na tlačítko Vlastní webová aplikace (je poměrně velké, takže vám to nemůže uniknout).

  Otevře se dialogové okno, pomocí kterého můžete aplikaci pojmenovat a zvolit, kam ji online uložíte. Všimněte si, že těsně pod polem Umístění na webu je odkaz, který říká Získat pomoc při hledání

  Vyberte název a umístění online pro svou webovou aplikaci.Vyberte název a umístění online pro svou webovou aplikaci.

  Vaše webové umístění, které vás přesměruje na web, který poskytuje možnosti, které můžete použít, pokud se rozhodnete pokračovat ve vývoji své webové aplikace.  Ještě nemáte webové umístění? Zde zkontrolujte své možnosti.Ještě nemáte webové umístění? Zde zkontrolujte své možnosti.
 3. Do textového pole Název aplikace zadejte název aplikace.

 4. Vyberte nebo zadejte adresu URL webu, který bude hostovat webovou aplikaci.

  Weby Office 365 jsou uvedeny v seznamu Dostupné umístění. Pokud používáte místní web SharePoint, zadejte jeho adresu URL do adresy URL webu SharePoint nebo Office 365.

 5. Kliknutím na šipku vpravo od dialogového okna procházejte šablony.

  Kliknutím na šipku vpravo můžete zkontrolovat šablony webových aplikací.Kliknutím na šipku vpravo můžete zkontrolovat šablony webových aplikací.
 6. Jakmile šablonu najdete, klikněte na Vytvořit.

  Access vytvoří webovou aplikaci na základě šablony, kterou jste vybrali, a zobrazí se karta Přidat tabulky. Nyní jste připraveni přidat do své webové aplikace další tabulky nad rámec tabulky vytvořené výběrem šablony.