Jak vytvořit vlastní panel nástrojů na hlavním panelu systému Windows 7

Greg Harvey

Windows 7 vám usnadňuje přizpůsobení počítače tím, že nabízí celou řadu možností přizpůsobení nového hlavního panelu. Jedním ze způsobů, jak vytvořit svůj pracovní prostor Windows skutečně jedinečným, je vytvoření vlastního panelu nástrojů pro hlavní panel. K vytvoření vlastních panelů nástrojů pro přidání na hlavní panel systému Windows 7 můžete použít kteroukoli ze složek v počítači.Hlavní panel je vstup do nejčastěji používaných programů v systému Windows. Vytvořením vlastního přizpůsobeného panelu nástrojů pro hlavní panel můžete také vytvořit zástupce pro své oblíbené složky. 1. Klepněte pravým tlačítkem na hlavní panel a v zobrazené místní nabídce vyberte příkaz Panely nástrojů → Nový panel nástrojů.

  bílá pilulka h 114

  image0.jpg  Nezapomeňte kliknout pravým tlačítkem na prázdnou část hlavního panelu. Systém Windows otevře nový panel nástrojů - vyberte dialogové okno Složka.

 2. Vyberte složku, kterou chcete změnit na vlastní panel nástrojů.

  image1.jpg  Pomocí navigačního podokna vyberte složku, jejíž obsah chcete zobrazit na novém panelu nástrojů, kliknutím na ikonu složky v navigačním seznamu. Windows vytvoří tlačítka pro všechny podsložky.

 3. Klepnutím na tlačítko OK zavřete dialogové okno Nový panel nástrojů.

  image2.jpg

  Na hlavním panelu se zobrazí Nový panel nástrojů (označen názvem složky a dvojitými šipkami). Po kliknutí na šipky se v systému Windows 7 zobrazí rozbalovací nabídka zobrazující všechny podsložky a dokumenty v této složce.

  Vlastní panely nástrojů budou zcela odstraněny v okamžiku, kdy je skryjete před zobrazením (kliknutím pravým tlačítkem na hlavní panel a následným výběrem panelů nástrojů následovaným názvem vlastního panelu nástrojů).

Vlastní panely nástrojů vám dávají příležitost přidat na svůj panel nástrojů zástupce svých oblíbených webů. Stačí vytvořit složku a vyplnit ji internetovými zkratkami. V aplikaci Internet Explorer můžete rychle vytvořit zástupce webu tak, že přejdete na web a přetáhnete ikonu na levém konci panelu Adresa do složky. Až bude vaše složka připravena, proveďte ji podle výše uvedených pokynů do vlastního panelu nástrojů.