Jak vytvářet obálky v dokumentech aplikace Word 2013

Lois Lowe

Obálky jsou přirozeným společníkem obchodních a osobních dopisů, které budete psát pomocí aplikace Word 2013. Většinu času, když tisknete dopis, potřebujete k němu také obálku. Obálku můžete samozřejmě adresovat ručně, ale tisk obálky je ve Wordu rychlý a snadný.Jedna hezká věc na funkci Obálky v aplikaci Word je, že může automaticky extrahovat poštovní adresu z dopisu, takže ji nemusíte znovu psát. Funkce Obálky také ukládá vaši zpáteční adresu a vyvolává ji za vás při každém tisku obálky.Jak přidat obálku do dokumentu Word 2013

 1. Otevřete dokument aplikace Word s adresami.

 2. Zvolte Mailing → Envelopes.  Otevře se dialogové okno Obálky a štítky. Word se pokusí vyplnit správnou adresu do pole Adresa doručení, ale v tomto případě se nezdaří; vyplní seznam s odrážkami místo poštovní adresy.

  zoloft dávkování pro depresi
 3. Kliknutím na Storno zavřete dialogové okno.

 4. V dopise vyberte jméno a adresu příjemce ( pro tento příklad Mr. Charlie Lutz, 475 E. Main St., Carmel, IN 46025) a pak znovu zvolte Mailing → Envelopes.  Tentokrát Word adresu vyplní správně.

 5. Zadejte svoji zpáteční adresu nebo ji vytvořte, do pole Zpáteční adresa klikněte na Přidat do dokumentu (nebo Změnit dokument) a pokud budete vyzváni k uložení zpáteční adresy jako výchozí, klikněte na Ano.

  image0.jpg

  Na začátku dokumentu se vytvoří nová sekce a tam se umístí obálka. V příkladu si všimněte, že nová část má jinou velikost, orientaci a okraje papíru než písmeno.

  image1.jpg

Jak změnit velikost obálky v aplikaci Word 2013

Existuje mnoho různých tvarů a velikostí obálek a Word může pojmout kteroukoli z nich. Musíte však Wordu sdělit rozměry použité obálky, aby aplikace Word mohla předat vaší tiskárně správnou velikost obálky, až budete připraveni k tisku.

 1. V dokumentu zvolte Poštovní zásilky → Obálky, aby se znovu otevřelo dialogové okno Obálky a štítky, a poté klikněte na tlačítko Možnosti.

  Otevře se dialogové okno Možnosti obálky.

  image2.jpg

 2. Z rozevíracího seznamu Velikost obálky vyberte Monarch a poté se kliknutím na OK vraťte do dialogového okna Obálky a štítky.

 3. Klikněte na tlačítko Změnit dokument.

 4. V dokumentu se změní velikost obálky.

 5. Stejným postupem jako v krocích 1 až 3 změňte velikost obálky na velikost 10.

Jak tisknout obálku v aplikaci Word 2013

Chcete-li vytisknout obálku, vložte obálku do tiskárny a poté vytiskněte část dokumentu, která obsahuje obálku. Můžete to udělat ručně (výběrem Soubor → Tisk a poté výběrem pouze stránky 1 pro tisk) nebo můžete znovu otevřít dialogové okno Obálky a štítky a odtud tisknout, v takovém případě se vytiskne pouze obálka (nikoli písmeno).

 1. Zvolte Poštovní zásilky → Obálky a znovu otevřete dialogové okno Obálky a štítky.

  image3.jpg

 2. Vložte obálku do tiskárny a poté v dialogovém okně klikněte na tlačítko Tisk.

  Obálka se vytiskne.

 3. Uložte a zavřete dokument.