Jak vytvořit prezentace iPhoto na počítači Mac

Pomocí počítače Mac a iPhoto můžete vytvářet prezentace. Můžete dokonce jít o krok dále a zahrnout jak obrázky, tak zvukové stopy a pomalu přiblížit a oddálit fotografie pomocí efektu Kena Burnse, pojmenovaného po dokumentaristovi. Vytvoření prezentace:1Vyberte album nebo skupiny fotografií, které chcete ve své show použít. Klikněte na tlačítko Přidat (+) na panelu nástrojů a poté klikněte na kartu Prezentace.

Může se zobrazit název prezentace automaticky vyplněný názvem alba.dvaZadejte název prezentace.

Ujistěte se, že je vybrána možnost Použít vybrané položky v nové prezentaci.3Klikněte na Vytvořit a přetáhněte obrázky v pořadí, v jakém je chcete přehrávat, v prohlížeči fotografií v horní části oblasti zobrazení.

Název vaší prezentace je nyní v seznamu zdrojů pod nadpisem Prezentace.

4Kliknutím na Hudba vyberete zvukovou stopu z iTunes, GarageBandu nebo ukázkovou hudbu obsaženou v iPhoto. Klikněte na Nastavení, proveďte výběr a klikněte na OK.

Můžete si vybrat, jak dlouho chcete přehrávat každý snímek (výchozí jsou tři sekundy) a přechod mezi snímky (Dissolve, Page Flip, Twirl atd.). Pokud nechcete používat automatický efekt Ken Burns, zrušte zaškrtnutí. Přidejte zaškrtnutí, pokud chcete měřítko fotografií zaplnit obrazovku a zobrazit ovládací prvky titulů, hodnocení a prezentace. Můžete také zvolit, zda se má hudba během prezentace opakovat, nebo zda se má upravit doba trvání snímku, aby se snímky přehrávaly tak dlouho, jak bude hudba hrát.5Chcete-li upravit nastavení pro jednotlivé snímky, klikněte na Upravit.

Chcete-li zobrazit náhled vizuálních změn snímků v menším okně bez zvuku, klikněte na Náhled. Kliknutím na Přehrát můžete pokračovat v show.