Jak vytvořit poznámku na Facebooku

Carolyn Abram

Stejně jako blogy, i Facebook Notes jsou způsoby, jak psát záznamy o vašem životě, vašich myšlenkách nebo vašich oblíbených skladbách všech dob a poté je sdílet se svými přáteli z Facebooku. Krása aplikace Notes spočívá ve schopnosti blogovat, aniž byste museli distribuovat webovou adresu přátelům, aby si mohli váš blog prohlédnout. Místo toho jsou k vašemu profilu připojeni vaši přátelé. Když tedy publikujete poznámku, objeví se v jejich informačních kanálech.

Žádná konkrétní pravidla etikety nevyžadují správnou délku poznámek nebo dokonce obsah poznámek. Někteří lidé je rádi udržují krátké a informativní; ostatní lidé rádi využijí prostor navíc a řeknou vše, co chtějí o tématu říci. Začínáme s první notou je celkem jednoduché: 1. Přejděte do svého profilu.

 2. V nabídce vlevo klikněte na záhlaví s názvem Aplikace. Na stránce Aplikace přejděte dolů a klikněte na aplikaci Poznámky.

  Tím se dostanete na stránku Poznámky pro váš profil. Zde se již zobrazují všechny poznámky, které jste napsali nebo obdrželi.

  Jakmile použijete aplikaci Notes, měli byste ji v budoucnu vidět pod záhlavím Apps na vaší stránce profilu, aniž byste museli klikat na stránku Apps.

 3. Klikněte na tlačítko Napsat poznámku v pravém horním rohu stránky.

  image0.jpg

  Zobrazí se prázdná nota.

 4. Do pole Název zadejte název poznámky.

 5. V poli Tělo začněte psát o tom, co vás zajímá.

  Facebook nabízí základní možnosti formátování pomocí malých tlačítek v horní části pole Tělo. Pravděpodobně je poznáte z programování textového editoru. Ikona B vytváří text tučně, ikona I vytváří text kurzíva, a tak dále. Můžete také vytvářet číslované nebo odrážkové seznamy a blokové nabídky. Funkce Náhled v prostředí Notes je dobrým způsobem, jak zjistit, zda formátování funguje tak, jak chcete. Chcete-li rychle zjistit, zda vaše značky HTML fungují, můžete přepínat mezi obrazovkami Náhled a Úpravy.

 6. Označte přátele, kteří se objeví ve vaší poznámce, zadáním jejich jmen do pole Značky.

  Facebook se pokouší o automatické dokončení při psaní. Až se zobrazí hledané jméno, zvýrazněte jej a kliknutím na Enter jej vyberte.

 7. Chcete-li přidat fotografie, klikněte na odkaz Přidat fotografii.

 8. V rozbalovací nabídce Ochrana osobních údajů vyberte, komu se vaše poznámka zobrazí.

  Jako obvykle jsou vaše možnosti

  • Veřejnost: Tuto poznámku vidí všichni na Facebooku.

  • Přátelé: Tuto poznámku mohou zobrazit pouze vaši přátelé.

  • Zvyk: Tím se otevře dialogové okno Upravit soukromí, které vám umožní vybrat konkrétní lidi, kteří mohou a nemohou vidět tuto poznámku.

  • Seznamy: Pokud jste vytvořili vlastní seznamy přátel na Facebooku, zobrazí se tyto seznamy pod možností Vlastní, takže si můžete vybrat jeden z těchto seznamů a zobrazit tuto poznámku.

 9. Po dokončení psaní kliknutím na Náhled zobrazíte, jak bude vaše poznámka vypadat po publikování. Nebo klikněte na Uložit koncept, pokud se chcete k Poznámce vrátit později.

  jak zanechat recenzi na yelp

  Náhled otevře náhled poznámky, takže před publikováním můžete mít poslední pohled. Pokud nejste spokojeni s náhledem, kliknutím na tlačítko Upravit se vraťte na obrazovku Vytvořit poznámku.

  K konceptu se můžete kdykoli vrátit kliknutím na položku nabídky Moje koncepty. Uvidíte to v levém sloupci stránky, když ve svém profilu přejdete na kartu Poznámky.

 10. Až budete s poznámkou spokojeni, klikněte na Publikovat.

  Gratuluji! Sdíleli jste svoji poznámku a své myšlenky se svými přáteli. Nyní mohou číst, označovat lajky a komentovat vaše poznámky.