Jak vytvářet poznámky ze šablon v OneNotu 2013

James H. Russell

olmesartan medoxomil 20 mg

Šablony jsou v podstatě poznámky, které jsou předformátovány v aplikaci OneNote 2013, takže můžete v zásadě vyplnit prázdná místa a vytvořit profesionálně vypadající poznámku. Existuje celá řada možností pro šablony, díky nimž bude vaše psaní poznámek přesně pro vás.Výchozí šablony OneNotu

OneNote 2013 přichází s řadou šablon, pomocí kterých můžete rychle vytvářet nové poznámky; tyto výchozí šablony spadají do následujících pěti kategorií: • Akademický: OneNote byl navržen pro studenty, aby si mohli dělat poznámky, a přestože je program užitečný pro kohokoli, studenti, kteří si dělají poznámky, jsou stále klíčovou silou softwaru. Tyto šablony vám mohou ukázat, co můžete dělat s poznámkami k přednášce, ať už chcete jednoduché nebo pokročilé poznámky nebo šablony speciálně určené pro hodiny matematiky nebo historie.

 • Prázdný: Tato kategorie zahrnuje různé velikosti, typy a barvy prázdného papíru. Ať už chcete velikost pohlednice, velikost Legal nebo pravidelný papír, jaký vidíte ve skutečných noteboocích, můžete si vybrat z více než tuctu velikostí a stylů a dokonce změnit barvu pozadí papíru. • Podnikání: Tato kategorie je zaměřena na poznámky ze schůzky. Ať už chcete jednoduché, osobní nebo formální poznámky ke schůzce, tyto šablony vám usnadní pořizování a organizaci poznámek ze schůzky.

 • Dekorativní: Pokud chcete ke svým poznámkám přidat nějaký pizzazz, bude se vám líbit tato kategorie, která má desítky dekorativních stylů papírových poznámek podobných speciálním papírům, které si můžete koupit v obchodech s kancelářskými potřebami. Většina z nich zahrnuje grafické prvky buď v záhlaví dokumentu, dole na levém okraji nebo na celé stránce.

 • Plánovači: Nejmenší z kategorií, plánovači, obsahují několik šablon úkolů, které jsou standardně dodávány s grafickými prvky a zaškrtávacími políčky. Některé zahrnují více seznamů oddělených podle priority nebo projektu, stejně jako jeden seznam úkolů.  triazolam 0 25 mg

Jak vytvořit poznámku se šablonou ve OneNotu

Používání šablon ve OneNotu je snadné a poskytuje vám zkratku k pěkně naformátované poznámce. Chcete-li vytvořit novou poznámku pomocí šablony, postupujte takto:

 1. Otevřete novou stránku ve OneNotu a vyberte kartu Vložit.

 2. Klikněte nebo klepněte na tlačítko Šablony stránek.

  Na pravé straně okna OneNote se zobrazí podokno Šablony.

  image0.jpg

  Pokud místo toho kliknete nebo klepnete na šipku dolů na tlačítku Šablony stránek, uvidíte zástupce dříve použitých šablon a také zástupce v dolní části seznamu pro otevření panelu Šablony. Pomocí těchto zkratek se nemusíte vyhnout tomu, abyste vůbec museli otevírat podokno Šablony.

 3. Kliknutím nebo klepnutím na černou šipku směřující dolů vedle kategorie v podokně Šablony zobrazíte šablony v dané kategorii.

 4. Vyberte název šablony a použijte ji na aktuálně otevřenou stránku.

Před vytvořením poznámky se šablony snáze používají. Chcete-li použít šablonu pro existující poznámku, musíte pomocí šablony vytvořit novou stránku a poté zkopírovat a vložit obsah z původní poznámky na novou stránku, která obsahuje šablonu. Pokud se jednoduše pokusíte přidat šablonu k existující poznámce, veškerý obsah poznámky bude vymazán.

Jak vytvořit šablonu OneNote

Vytvoření šablony je stejně jednoduché jako navrhnutí poznámky a její uložení jako šablony. Postupujte takto:

identifikace pilulky a 627
 1. Navrhněte poznámku, kterou chcete změnit na šablonu.

  rimadyl žvýkací 100 mg

  Zvažte vložení obecných informací do šablony šablony poznámky, nikoli specifik. Místo skutečného křestního jména můžete například uvést křestní jméno.

 2. Vyberte kartu Vložit a klikněte nebo klepněte na tlačítko Šablony stránek.

  Na pravé straně okna OneNote se zobrazí podokno Šablony.

 3. U poznámky, kterou chcete změnit na šablonu, vyberte v podokně šablony odkaz Uložit aktuální stránku jako šablonu.

  Otevře se dialogové okno s výzvou k pojmenování šablony. Kliknutím na zaškrtávací políčko nastavíte šablonu jako výchozí šablonu pro všechny nové poznámky v aktuální sekci.

 4. Zadejte název šablony a klikněte na Uložit.

  Pokud se jedná o vaši první uloženou šablonu, v podokně Šablony se zobrazí nová kategorie s názvem moje šablony, pod kterou je nová šablona. Zde se také zobrazí všechny budoucí šablony, které uložíte.

Jak nastavit výchozí šablonu OneNotu

Můžete nastavit šablonu jako výchozí šablonu pro všechny nové poznámky v dané sekci. Postupujte takto:

 1. Otevřete stránku a použijte požadovanou šablonu pro danou stránku.

 2. Vyberte kartu Vložit a klikněte nebo klepněte na tlačítko Šablony stránek.

  Na pravé straně okna OneNote se zobrazí podokno Šablony.

  dávkování antibiotik v krku
 3. Vyberte šablonu z rozevíracího seznamu v dolní části části Vždy použít konkrétní šablonu v podokně Šablony.

Jakmile zavřete podokno Šablony, OneNote zapomene výchozí šablonu a uchýlí se k nastavení Žádná výchozí šablona.