Jak vytvořit příspěvek na Google+

Jesse Stay

Zveřejňování na Google+ je poměrně snadné a můžete zveřejňovat text, odkazy, fotografie, videa a dokonce i své aktuální umístění. Musíte se však seznámit s několika věcmi, které se trochu liší od sociálních sítí, jako je Facebook a Twitter.

Pokud jste zvyklí na jiné sociální sítě, měli byste již být obeznámeni se zveřejňováním zpráv svým přátelům. Stačí kliknout na pole Sdílet, co je nového a do pole zadat text. Zde jsou typy věcí, které můžete sdílet: • Text: Stačí začít psát. A je to! Pokud do svého textu zahrnete odkaz, měl by jej Google+ automaticky detekovat jako odkaz a pokud váš odkaz směřuje na video, Google+ automaticky připojí video.

  Můžeš tučně , kurzíva a přeškrtněte text na Google+, pokud znáte syntaxi:

  • Chcete-li slovo zvýraznit tučně, umístěte na obě jeho strany hvězdičku (*), * takto *.

  • Chcete-li kurzívu, obklopte text podtržítky (_), jako je tento.

  • Chcete-li přeškrtnout, obklopte text pomlčkami (-), jako je tento.

 • Grafika: Můžete snadno nahrát obrázky z pevného disku a zahrnout je do svých příspěvků na Google+. Můžete zahrnout statické obrázky a Google+ podporuje také animované gify. Chcete-li sdílet obrázek, klikněte na ikonu obrázku v poli pro poštu. Poté se můžete rozhodnout nahrát nový obrázek, nebo pokud používáte telefon, nahrát jej z fotoaparátu telefonu.

  image0.jpg

 • Videa: Můžete buď nahrát vlastní video, nebo odkaz na video YouTube a bude vloženo přímo vedle vašeho textu. Google vlastní YouTube, takže integrace je bezproblémová. Stačí kliknout na ikonu videa a poté zvolit, zda chcete nahrávat z počítače nebo telefonu nebo odkazovat přes YouTube.

 • Odkazy: Můžete buď zadat, nebo vložit odkaz do pole Sdílet, co je nového, nebo kliknout na ikonu odkazu a vložit jej tam. Google+ načte cílový text z cílové stránky odkazu.

  image1.jpg

  Google+ také načte miniatury obrázků ze stránky, na kterou cílí váš odkaz. Než kliknete na Sdílet, pomocí šipek vlevo a vpravo nad obrázkem vyberte, kterou grafiku chcete do svého příspěvku zahrnout, nebo kliknutím na X obrázek úplně odeberte.

 • Sdílejte svou polohu: Pokud to váš prohlížeč podporuje, můžete vedle sdílené aktualizace stavu připojit také místo, kam zveřejňujete příspěvek. Pokud do aktualizace přidáte místo, k vašemu příspěvku bude připojena malá mapa, která ukazuje, kde se nacházíte.