Jak vytvořit zástupce Windows 8.1 na notebooku

Klávesové zkratky jsou užitečné malé ikony, které můžete umístit na plochu Windows 8.1 pro rychlý přístup k často používaným položkám. To vám umožní otevřít program přímo z zástupce, aniž byste jej museli najít v počítači.

1Chcete-li vytvořit novou zkratku, nejprve klikněte na ikonu Průzkumník souborů na hlavním panelu.

Otevře se okno Průzkumník souborů.co jsou anticholinergní léky

dvaVyhledejte soubor nebo složku a poté klepněte pravým tlačítkem a vyberte příkaz Vytvořit zástupce.

Odpovídající položka označená jako zástupce se zobrazí v seznamu souborů a složek.

aleve vs ibuprofen pro bolesti zad


3Klikněte a přetáhněte zástupce, který se zobrazí na plochu. Poklepáním na ikonu otevřete soubor nebo složku.

Další metodou pro odeslání zástupce na plochu je výběr souboru nebo složky v Průzkumníku souborů a poté se zobrazenou kartou Domů klikněte na položku Kopírovat do v nástrojích Uspořádat a vyberte Plochu.Chcete-li obnovit původní vzhled plochy, klikněte pravým tlačítkem na plochu a vyberte Přizpůsobit. Klikněte vlevo na odkaz Změnit ikony na ploše. V zobrazeném dialogovém okně Nastavení ikony na ploše klikněte na tlačítko Obnovit výchozí, které se vrátí k původním zástupcům na ploše nastaveným v počítači, když jste je zakoupili.

Zástupce pro zcela novou položku můžete vytvořit kliknutím pravým tlačítkem myši na plochu, výběrem možnosti Nový a následným výběrem položky, kterou tam umístíte, například textový dokument, bitmapový obrázek nebo kontakt. Poté poklepejte na zástupce, který se zobrazí, a začněte pracovat na novém souboru v přidružené aplikaci.