Jak vytvořit vlastní šablony rozložení v aplikaci SketchUp Pro

Autor: Aidan Chopra, Rebecca Huehls

Většina prezentací designu SketchUp Pro, které jste vy (nebo vaše firma) sestavili, pravděpodobně vypadají podobně - koneckonců jsou součástí vaší identity značky. Pokud jsou prezentační dokumenty, které jsou variacemi několika témat, proč si nevytvořit vlastní šablony a použít je pokaždé, když zahájíte nový projekt? LayOut můžete nastavit tak, aby se vaše šablony zobrazily v dialogovém okně Začínáme, což usnadňuje rychlejší vytváření konzistentních prezentací.Chcete-li libovolný soubor LayOut přeměnit na šablonu, postupujte takto: 1. Vytvořte soubor LayOut, který obsahuje všechny požadované prvky.

  Mezi tyto prvky může patřit razítko, logo, číslování stránek a titulní stránka. Pravděpodobně budete také chtít nastavit věci, které nevidíte, například značky automatického textu, systém vrstvení a dokonce i předem připravené prázdné stránky pro obsah. Abyste se ujistili, že vaše šablona zachycuje vše, můžete odstranit veškerý obsah z dokumentu LayOut, který jste již vytvořili, a výsledný shell uložit jako šablonu.

  Než přejdete na krok 2, nezapomeňte si prohlédnout stránku, kterou chcete použít jako náhled miniatury v seznamu šablon. 2. Vyberte Soubor → Uložit jako šablonu.

  Otevře se dialogové okno Uložit jako šablonu.

 3. Zadejte název šablony a poté vyberte umístění nové šablony.

  V seznamu v dolní části dialogového okna klikněte na složku (jsou to všechny složky), do které chcete přidat šablonu, kterou přidáváte.

 4. Klikněte na OK (Uložit na Macu).

  Při příštím zobrazení dialogového okna Začínáme bude v něm vaše nová šablona.