Jak přizpůsobit pozadí MacBooku

Mark L. Chambers

Opravdu na svém MacBooku potřebujete vlastní pozadí? To zcela závisí na vašem osobním vkusu, ale většina majitelů počítačů změní své pozadí, když se jim naskytne příležitost. Oblíbené pozadí obvykle zahrnují • Vtipné karikatury a fotografie, které vám mohou přinést úsměv na tváři (i během nejhoršího pracovního dne) • Scénická krása

  kumulativní kumulativní dávka accutane
 • Plné barvy (uvolňující a bez rozptýlení) • Fotografie rodiny a přátel (nebo nejnovější hollywoodské srdce)

 • Logo společnosti (nejste si jisti, že to dělá hodně pro morálku, ale na šéfa to dělá dojem)

Pokud se rozhodnete smrknout pozadí, máte tři možnosti: Můžete vybrat jeden z vynikajících výchozích obrázků pozadí Mac OS X, zvolit plnou barvu nebo zadat vlastní obrázek. Všechna tři pozadí se vybírají z podokna Plocha a spořič obrazovky, které se nachází v Předvolbách systému.image0.jpg

Chcete-li vybrat pozadí z jedné ze sbírek poskytovaných společností Apple, klikněte na jednu z těchto skupin v seznamu vlevo:

 • Obrázky na ploše: Tato pozadí mají malebnou krásu, jako jsou stébla trávy, písečné duny, zasněžené kopce. . . takové věci. Získáte také detailní pozadí života rostlin.

 • Plné barvy: To je pro ty, kteří touží po uklidňujícím pevném odstínu.

  Chcete-li vybrat přesnou barvu, kterou hledáte, klikněte na tlačítko Vlastní barva a pomocí dialogu Barvy najděte tu správnou shodu.

 • iPhoto: Vyberte obrázek ze své knihovny iPhoto.

 • Obrázky: Zobrazí se obrázky uložené ve složce Obrázky aktivního uživatele.

 • Vyberte složku: Můžete otevřít složku obsahující obrázky a místo toho je zobrazit.

  vedlejší účinky lisinoprilu 10 mg

Pokud vidíte něco, co se vám líbí, klikněte na miniaturu a Mac OS X to zobrazí v jamce a automaticky obnoví vaše pozadí, abyste viděli, jak to vypadá. (Mimochodem, ve vesmíru Apple, a studna je zapuštěná čtvercová oblast, která zobrazuje obrázek, vzorník barev nebo dokonce ikonu zvukového souboru - v tomto případě vybraný obrázek na pozadí.)

Všimli jste si svých alb iPhoto v seznamu? To není náhoda - Lion automaticky nabízí vaši knihovnu fotografií iPhoto, abyste si mohli vybrat obrázky ze své sbírky iPhoto!

Mac OS X automaticky manipuluje s tím, jak se pozadí zobrazuje na ploše. Pokud obrázek odpovídá vašemu rozlišení obrazovky, je to v pořádku. Jinak klikněte na rozbalovací nabídku vedle jamky a můžete si vybrat

 • Dlaždice pozadí. Tím se obrázek opakuje, aby pokryl plochu. (To se obvykle provádí u obrazů se vzorky, aby se vytvořil hladký, krémový a plynulý vzhled.)

 • Vyplňte obrazovku. To lze použít s plnou barvou, abyste získali rovnoměrné pokrytí. Původní poměr stran obrazu je zachován, takže se neroztahuje.

 • Přizpůsobit obrazovce. Vyberte tuto možnost, chcete-li změnit výšku nebo šířku obrazu tak, aby se vešel na vaši obrazovku, při zachování původního poměru stran.

  vedlejší účinky sójového lecitinu
 • Natáhněte pozadí tak, aby odpovídalo obrazovce. Pokud je váš obrázek na ploše menší než plocha plochy, funguje to, ale upozorňujeme - pokud se pokusíte natáhnout příliš malý obrázek na příliš velkou plochu, může být pixilovaný výsledek docela děsivý. Původní poměr stran obrázku není zachován, takže byste mohli skončit s výsledky, které vypadají jako zrcadla funhouse na karnevalu.

 • Vycentrujte obraz na obrazovce. Toto je moje oblíbené řešení pro obrázky na ploše, které jsou menší než vaše rozlišení.

Tato rozbalovací nabídka se zobrazí pouze v případě, že vybraný obrázek na ploše není jedním ze standardních obrázků Apple. Všechny obrázky v kategoriích Apple Desktop Pictures a Solid Colors jsou automaticky přizpůsobeny velikosti vaší obrazovky.

Chcete-li pravidelně pravidelně měnit pozadí plochy, zaškrtněte políčko Změnit obrázek a poté vyberte dobu zpoždění z příslušné rozbalovací nabídky. Chcete-li obrázky zobrazit v náhodném pořadí, zaškrtněte políčko Náhodné pořadí; jinak je Mac OS X zobrazí v pořadí, v jakém se zobrazují ve složce.

Můžete také vybrat průsvitnou lištu nabídky Finder, která (téměř) splývá s vaším pozadím. Pokud dáváte přednost jednobarevnému a realistickému pracovnímu panelu nabídek, zrušte jeho zaškrtnutí políčka Průsvitný panel nabídek.

Nakonec můžete do jamky přetáhnout svůj vlastní obrázek z okna Finder a přidat vlastní umělecké dílo. Chcete-li zobrazit miniatury celé složky, klikněte na složku Obrázky (pro zobrazení obsahu vaší osobní složky Fotografie) nebo klikněte na tlačítko Přidat (se znaménkem plus) v levé dolní části podokna Plocha a spořič obrazovky a určete libovolnou složku na váš systém.

Kliknutím na požadovanou miniaturu ozdobíte svou plochu.