Jak se vypořádat se zmrazeným programem v systému Windows 10

Andy Rathbone

Nakonec jeden z vašich programů v systému Windows 10 zamrzne a ponechá vás v chladu bez možnosti dosáhnout normálního příkazu Zavřít. Pokud se ocitnete v tomto zledovatělém terénu, tyto čtyři kroky vyprostí zamrzlý program z paměti vašeho počítače (a také z obrazovky): 1. Podržte současně klávesy Ctrl, Alt a Delete.  Tato kombinace, známá jako pozdrav třemi prsty, téměř vždy upoutá pozornost Windows, i když naviguje po arktických vodách. Když se zobrazí obrazovka plná možností, přejděte ke kroku 2.

  (Pokud Windows ne '' t reagovat, ale podržte stisknuté tlačítko napájení počítače, dokud se počítač nevypne. Jakmile se počítač konečně vypne, uslyšíte, jak se ventilátor zastaví. Po několika sekundách stisknutím a uvolněním tlačítka napájení restartujte počítač a zkontrolujte, zda má Windows lepší náladu.) 2. Vyberte možnost Spustit Správce úloh.

  Zobrazí se program Správce úloh.

 3. V případě potřeby klikněte na kartu Procesy ve Správci úloh a poté klikněte pravým tlačítkem na název ukotveného programu. 4. Klikněte na tlačítko Ukončit úlohu a systém Windows odvede zmrazený program.

  Pokud se vám počítač později zdá trochu zvrácený, restartujte jej a zahrajte si jej.