Jak zobrazit aktuální polohu pomocí Map Google v iPadu

Aplikace Mapy Google je předinstalována na iPadu 2. S Mapami Google můžete zobrazit svou aktuální polohu a zjistit, jaké firmy jsou poblíž. Pomocí vaší aktuální polohy může aplikace Mapy poskytnout pokyny z vaší polohy do místa, kam chcete jít. Můžete si také označit oblíbená místa, změnit zobrazení a vyhledat telefonní čísla a adresy míst zobrazených na mapě.

Ve verzi pro Mapy Google pro iPad můžete zobrazit mapu a písemné pokyny současně.

1Na domovské obrazovce klepněte na ikonu Mapy.

Otevře se aplikace Mapy.

dvaKlepněte na ikonu Aktuální umístění.

Vaše aktuální poloha se zobrazí s modrým špendlíkem a modrým kruhem kolem. Kruh označuje, jak přesná je poloha - může být kdekoli v oblasti kruhu a na iPadu pouze s Wi-Fi bude pravděpodobně méně přesná.

Pokud nemáte 3G verzi iPadu, vaše aktuální poloha je hrubý odhad založený na metodě triangulace. Pouze iPady s podporou 3G s globálním pozičním systémem (GPS) mohou určit, kde se právě nacházíte. Přesto, pokud hledáte pokyny a ručně zadáte počáteční a koncové místo v Mapách, můžete dosáhnout docela přesných výsledků i na iPadu s Wi-Fi.

3Poklepejte na obrazovku.

Přiblížili jste svou polohu. Dalším dvojitým klepnutím zobrazení oddálíte.

K přiblížení a oddálení můžete také použít gesta push a pinch. Když mapu přiblížíte a oddálíte, její překreslení trvá několik okamžiků, takže buďte trpěliví.