Jak fungují nástroje pro údržbu systému Windows 10?

Andy Rathbone

Windows 10 obsahuje spoustu nástrojů pro zajištění hladkého chodu systému Windows. Některé běží automaticky, což omezuje vaši práci na kontrolu jejich vypínačů. Jiné vám pomohou připravit se na katastrofy zálohováním souborů vašeho počítače.image0.jpgChcete-li si prohlédnout nástroje pro přežití svého počítače, klikněte pravým tlačítkem na tlačítko Start, vyberte Ovládací panely a vyberte kategorii Ovládací panely Systém a zabezpečení. Zde se zobrazují nástroje pro řešení potíží ovládacího panelu.

Tyto nástroje ovládacího panelu jsou nejvhodnější pro řešení potíží.Tyto nástroje ovládacího panelu jsou nejvhodnější pro řešení potíží.

Tyto nástroje potřebujete nejčastěji:image2.jpg

 • Historie souborů: Tento nový typ zálohovacího programu, který byl představen v systému Windows 8, zakrývá ochrannou síť nad každým souborem ve vašich hlavních složkách a umožňuje vám načítat záložní kopie, pokud se něco pokazí. Bezplatný program Historie souborů vám nenechává žádnou výmluvu, abyste jej nezapnuli. Všechny pevné disky nakonec zemřou a vy jste si uložili spoustu vzpomínek. (Záloha historie souborů také zjednodušuje přesun ze starého počítače do nového počítače.)

  image3.jpg • Systém: V této oblasti procházení se lidem technické podpory daří. V části Systém je uvedena vaše verze systému Windows, rychlost procesoru a stav sítě v počítači a velikost paměti.

 • Windows Update: Tento nástroj umožňuje společnosti Microsoft automaticky sifonovat opravy zabezpečení do vašeho počítače přes internet, což je obvykle dobrá věc. V edici Home pro Windows 10 však běží Windows Update neustále - nemůžete to vypnout. To je důvod, proč vlastníci systému Windows 10 Home nenajdou toto zde uvedené na obvyklém místě ovládacího panelu.

  image4.jpg

 • Možnosti napájení: Nejste si jisti, zda váš počítač spí, hibernuje nebo je prostě vypnutý? V této části můžete určit stupeň letargie vašeho počítače, když stisknete jeho tlačítko Vypnuto. (Nebo pokud jste vlastníkem notebooku, zavřete víko.)

  image5.jpg

 • Administrativní nástroje: Jeden klenot žije v tomto komplikovaném sáčku technologických nástrojů: Program Vyčištění disku odstraní odpadky vašeho počítače a poskytne vám více úložného prostoru.