Jak funguje navigační podokno ve Windows 10?

Andy Rathbone

Podívejte se na většinu skutečných desktopů, systém Windows 10 shromažďuje nejčastěji používané položky vašeho počítače a umístí je po ruce do navigačního podokna, které je zde zobrazeno.Navigační podokno nabízí zástupce míst, která navštěvujete nejčastěji.Navigační podokno nabízí zástupce míst, která navštěvujete nejčastěji.

Navigační podokno, které se nachází podél levého okraje každé složky, obsahuje několik hlavních sekcí: Rychlý přístup, OneDrive a Tento počítač. (Na počítačích připojených prostřednictvím sítě uvidíte také položky pro Síť a Domácí skupina.) Klikněte na kteroukoli z těchto sekcí - například Rychlý přístup - a na pravé straně okna se rychle zobrazí obsah toho, na co jste klikli.Tady je podrobnější popis každé části navigačního podokna:

 • Rychlý přístup: Dříve volal Oblíbené, tato umístění slouží jako klikatelné zkratky k nejčastěji používaným umístěním v systému Windows.  je xanax narkotikum
  • Plocha počítače: Vaše pracovní plocha Windows, věřte nebo ne, je ve skutečnosti složka, která je vždy otevřená po celé obrazovce. Kliknutím na plochu rychle zobrazíte obsah plochy.

  • Ke stažení: Kliknutím na tuto zkratku vyhledáte soubory, které jste stáhli pomocí prohlížeče Internet Explorer při procházení Internetu. A tam skončili!

  • Dokumenty: Tato trvalá oblíbená složka ukládá většinu vaší práce: tabulky, zprávy, dopisy a další věci, které jste vytvořili.  • Obrázky: Další oblíbený cíl, který vás zavede na fotografie, které jste sami pořídili nebo uložili z internetu.

   co pomáhá stažení gabapentinu
 • OneDrive: Tento bezplatný online úložný prostor vám společnost Microsoft předala při vytváření účtu Microsoft. Protože je chráněn heslem a online, je lákavé vyplnit jej oblíbenými soubory pro přístup z jakéhokoli počítače. Pokud vaše uložené soubory dosáhnou více než 15 GB, společnost Microsoft požádá o zvýšení kreditní karty vaši kreditní kartu.

  Podívejte se na speciální nabídky a zvyšte své bezplatné úložiště. Řekněte například svému smartphonu, aby ukládal své fotografie na OneDrive, aby získal další úložný prostor.

 • Tento počítač: V této části můžete procházet složky a pevné disky počítače. (Mnoho z těchto běžně používaných úložných oblastí také žije v oblasti Rychlého přístupu v navigačním podokně.) V této části PC jsou tyto oblasti:

  co dělá miralax
  • Plocha počítače: Kliknutím zobrazíte soubory a složky uložené na ploše. (Nebo můžete jednoduše zavřít složku a osobně zobrazit plochu.)

  • Dokumenty: Tím se otevře složka Dokumenty, pohodlné úložiště pro dopisy, formuláře a zprávy.

  • Ke stažení: Stáhli jste soubor z aplikace Internet Explorer? Pak se podívejte sem, abyste byli znovu zavedeni.

  • Hudba: Ano, tato zkratka přeskočí přímo do vaší složky Hudba, kde poklepáním na skladbu začne hrát přes reproduktory vašeho počítače.

  • Obrázky: Tato zkratka otevře složku Obrázky, obývací pokoj pro všechny vaše digitální fotografie.

  • Videa: Kliknutím sem přejdete do složky Videa, kde poklepáním na video otevřete video pro okamžité zobrazení.

  • Místní disk (C :): Tento pozdržení pro staré techniky vám umožní procházet libovolnou složku v počítači. Pokud konkrétně nevíte, jakou položku hledáte, pravděpodobně ji nenajdete. Místo toho se držte ostatních cílů.

   co je infekční kolitida
  • Diskové jednotky: Pokud váš počítač obsahuje další diskové jednotky, zobrazí se zde také jejich ikony. Vložte jednotku flash do portu USB a zde se také zobrazí její ikona.

 • Síť: Ačkoli domácí skupiny zjednodušují sdílení souborů, sítě staré školy stále fungují a zde se zobrazují všechny počítače v síti - včetně vašich kamarádů z domácí skupiny.

  můžete užívat ibuprofen s lisinoprilem
 • Domácí skupina: Pohodlným způsobem sdílení informací mezi několika počítači v domácnosti jsou domácí skupiny dva nebo více počítačů, které sdílejí informace prostřednictvím jednoduché sítě. Kliknutím na Domácí skupina v navigačním podokně zobrazíte složky sdílené jinými počítači připojenými k síti ve vaší domácí skupině.

Tady je několik tipů, jak maximálně využít svůj navigační panel:

 • Chcete-li se vyhnout výpravám zpět do nabídky Start, přidejte do oblasti Rychlý přístup v navigačním podokně svá vlastní oblíbená místa: Klikněte pravým tlačítkem na složku a v rozbalovací nabídce vyberte Připnout na rychlý přístup.

 • Pokud jste se připojili k síti doma nebo v práci, v části Tento počítač v podokně mohou být uvedeny skladby, videa a fotografie z těchto počítačů (které se někdy označují jako polovina ). Kliknutím na ikony těchto počítačů získáte přístup k těmto bonusům, jako by byly uloženy ve vašem počítači.

 • Vlastníci systému Windows 7 si mohou všimnout, že Windows 10 nezobrazuje knihovny v navigačním podokně. Knihovny stále existují, ale jsou skryty v pozadí. Chcete-li je vrátit zpět do zobrazení, klikněte na prázdnou část navigačního podokna a z rozbalovací nabídky vyberte Zobrazit knihovny. (Veřejné složky musíte do každé knihovny přidat také ručně, abyste je mohli vrátit do doby slávy Windows 7.)