Jak funguje hlavní panel Windows 10?

Andy Rathbone

Kdykoli se na ploše Windows 10 nachází více než jedno okno, narazíte na logistický problém: Programy a okna se obvykle překrývají, takže je obtížné je rozpoznat. Aby toho nebylo málo, programy jako webové prohlížeče a Microsoft Word mohou obsahovat několik oken za kus. Jak sledujete všechna okna?

Řešení Windows 10 na přeplněném počítači je hlavní panel - speciální oblast, která sleduje vaše aktuálně spuštěné programy a jejich okna. Zde je zobrazen hlavní panel ve spodní části plochy a neustále se aktualizuje, aby zobrazoval ikonu pro každý aktuálně spuštěný program na ploše.Chcete-li zobrazit aktuálně spuštěné programy, přejděte na ikonu na hlavním panelu.Chcete-li zobrazit aktuálně spuštěné programy, přejděte na ikonu na hlavním panelu.

Na rozdíl od Windows 8 udržuje Windows 10 hlavní panel pevně na svém místě, i když je spuštěn v režimu tabletu. Hlavní panel zůstane vždy přístupný podél spodního okraje obrazovky, i když obrazovku zaplní aplikace nebo nabídka Start.

doporučené dávkování pro dospělé

Hlavní panel slouží také jako místo pro spuštění vašich oblíbených programů. Udržováním ikon svých oblíbených programů na dohled a jedním rychlým kliknutím pryč jste ušetřeni objížďky do nabídky Start.

k čemu je předepsán dicyklomin

Nejste si jisti, co dělá ikona na hlavním panelu? Umístěte ukazatel myši na některou z ikon na hlavním panelu, abyste viděli název programu nebo miniaturu obsahu programu, jak je znázorněno. Na tomto obrázku je například vidět, že Prohlížeč fotografií zobrazuje tři fotografie.

Na hlavním panelu můžete provádět silné kouzla, jak je popsáno v následujícím seznamu:

  • Chcete-li hrát s programem uvedeným na hlavním panelu, klikněte na jeho ikonu. Okno stoupá na povrch a opírá se o další otevřená okna připravená k akci. Opětovným kliknutím na ikonu na hlavním panelu se minimalizuje stejné okno.

  • Kdykoli načtete aplikaci nebo program, na hlavním panelu se automaticky zobrazí její ikona. Pokud se jedno z vašich otevřených oken někdy ztratí na ploše, kliknutím na jeho ikonu na hlavním panelu jej zobrazíte v popředí.

    identifikátor pilulky percocet 10
  • Chcete-li zavřít aplikaci nebo program uvedený na hlavním panelu, klikněte pravým tlačítkem myši jeho ikona a z rozbalovací nabídky vyberte Zavřít. Program se ukončí, stejně jako byste vybrali jeho příkaz Konec z vlastního okna. (Odcházející program vám zamyšleně dává šanci uložit svou práci, než se ukončí a odejde z obrazovky.)

  • Ikony na hlavním panelu s tenkým podtržením podél spodního okraje vás informují, že jejich aplikace nebo program je aktuálně spuštěn.

  • Tradičně hlavní panel žije podél vašeho počítače dno hraně, ale můžete ji přesunout na libovolnou hranu, kterou chcete, což je praktický šetřič prostoru na mimořádně širokých monitorech. ( Náznak: Zkuste jej přetáhnout na stranu obrazovky. Pokud se nepohybuje, klikněte pravým tlačítkem na hlavní panel a kliknutím na Zamknout hlavní panel tuto možnost zrušte.)

  • Pokud se hlavní panel stále skrývá pod spodním okrajem obrazovky, nasměrujte myš na spodní okraj obrazovky, dokud se hlavní panel neobjeví. Poté klepněte pravým tlačítkem na hlavní panel, zvolte Vlastnosti a zrušte zaškrtnutí u možnosti Automaticky skrýt hlavní panel.

  • Oblíbené aplikace a programy můžete přidat přímo na hlavní panel: V nabídce Start klepněte pravým tlačítkem na název nebo dlaždici oblíbeného programu a vyberte Připnout na hlavní panel. Ikona programu pak žije na hlavním panelu pro snadný přístup, jako by byl spuštěn. Už vás nebaví program hogging space na hlavním panelu? Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a vyberte Odepnout tento program na hlavním panelu.