Jak upravit obrázek v programu Malování pomocí systému Windows XP

Ačkoli se aplikace Paint pro Windows XP obvykle používá k vytváření jednoduchých výkresů, můžete ji také použít k úpravám obrazových souborů. V aplikaci Malování můžete obrázky oříznout, upravit jejich barvy, nakreslit na ně objekty nebo k nim přidat text. Pokud používáte XP, postupujte podle následujících pokynů a upravte své obrázky v programu Malování.

1Zvolte Start → Všechny programy → Příslušenství → Malování.

Tlačítko Start najdete v levém dolním rohu obrazovky.

dvaVyberte Soubor → Otevřít.

V okně Malování najdete nabídku Soubor v levém horním rohu obrazovky.

44334 bílá oválná pilulka

3Vyberte obrázek, který chcete upravit, a klikněte na Otevřít.

Poté, co vyberete Soubor → Otevřít, uvidíte seznam obrazových souborů, které můžete upravit, a pokud nemůžete najít obrazový soubor, který chcete upravit, můžete jej vyhledat.

4Upravte obrázek.

Pokud jde o úpravy obrazových souborů, máte několik možností.

Upravit barvy: Vyberte barvu z palety barev v levém dolním rohu a pomocí různých nástrojů (například Airbrush, Brush, Fill with Color a Color dropper) aplikujte barvu na obrázek nebo vybrané nakreslené objekty, například obdélníky.

S volit oblasti: Vyberte nástroje pro výběr a výběr volného formuláře a poté kliknutím a tažením na obrázek vyberte části obrázku. Poté můžete tyto prvky oříznout výběrem Upravit → Vyjmout.

Přidej text: Vyberte nástroj Text a poté kliknutím a tažením na obrázek vytvořte textové pole, do kterého můžete zadávat a formátovat text.

Nakreslete objekty : Vyberte nástroj Obdélník, Zaoblený obdélník, Mnohoúhelník nebo Elipsa a poté kliknutím a tažením na obrázek nakreslete objekty.

Upravit obrázek: Pomocí příkazů v nabídce Obrázek můžete změnit barvy a roztáhnout se, otočit nebo změnit velikost obrázku.5Uložte, vytiskněte nebo odešlete obrazový soubor e-mailem.

Zvolte Soubor → Uložit pro uložení svého mistrovského díla, Soubor → Tisk pro jeho vytištění, nebo zvolte Soubor → Odeslat pro jeho odeslání e-mailem.