Jak vytvořit identitu Apple na počítači Mac

Autor: Joe Hutsko, Barbara Boyd, Jesse Feiler, Doug Sahlin

Při prvním zapnutí počítače Mac (nebo při instalaci upgradu na operační systém) se zobrazí řada otázek a výzev, včetně výzvy k přihlášení k účtu Apple ID nebo vytvoření nového Apple ID.

Apple ID vás a vaše zařízení identifikuje ve všech věcech, které Apple děláte: registraci nových produktů, nákup médií a aplikací z iTunes Store, Book Store a App Store, stejně jako přihlášení k vašemu účtu iCloud.iCloud je služba Apple pro vzdálenou synchronizaci a ukládání.

pokrývá doxycyklin strep

Možná už máte Apple ID. Můžete použít totéž Apple ID pro vše včetně iCloudu a Apple Music, nebo si vytvořte samostatná Apple ID pro samostatné účty. Poznámka: Pokud jste produkty Apple používali dostatečně dlouho, že stále máte jedno z velmi starých Apple ID, které není e-mailovou adresou, musíte si pro používání iCloud založit nový účet.

V tomto článku vysvětlíme dva způsoby, jak vytvořit Apple ID.

Pokud nemáte e-mailovou adresu nebo si chcete vytvořit @icloud.com e-mail jako vaše Apple ID a používat jej pro všechny vaše interakce s Apple, nastavte nové Apple ID z iCloudu v System Preferences, ne během instalace Macu. Když nastavíte Apple ID během instalace Macu, musíte použít existující e-mailovou adresu jiné domény než Apple - protože pokud máte e-mailovou adresu domény Apple, je to vaše Apple ID a pomocí kterého se přihlašujete.

Jak vytvořit Apple ID během instalace Mac

Při prvním zapnutí počítače Mac vás dialogové okno na obrazovce vyzve k přihlášení pomocí Apple ID nebo k vytvoření nového. Přečtěte si tyto kroky a zjistěte, co můžete očekávat:

1. Na úvodní obrazovce klikněte na jednu z následujících možností:

  • Přihlásit se pomocí Apple ID: Zadejte své stávající Apple ID a heslo a klikněte na Pokračovat.
  • Vytvořit Apple ID: The Web Apple ID otevře se. Do polí ve formuláři zadejte požadované informace: Použijte stávající e-mailovou adresu jako své Apple ID, vyberte tři bezpečnostní otázky a odpovědi a uveďte své datum narození a volitelný záchranný e-mail, který se liší od vašeho e-mailu Apple ID. Vyplňte formulář se svou poštovní adresou (aby vám produkty, které si objednáte online, mohly být odeslány), z rozbalovací nabídky vyberte požadovaný jazyk, vyberte e-mail, který chcete dostávat od společnosti Apple, zadejte slovo Captcha, zaškrtněte políčko pole pro souhlas s podmínkami služby a nakonec klikněte na tlačítko Vytvořit Apple ID.
  • Použijte samostatné ID pro iCloud a Apple Music: Ve středu obrazovky je zvýrazněna ikona iCloud. Zadejte Apple ID, které používáte na iCloudu, nebo klikněte na Vytvořit Apple ID, čímž se dostanete na web Apple ID, jak vysvětlíme v předchozí odrážce. Klikněte na Pokračovat. Ikony iTunes a App Stores jsou zvýrazněny; zadejte Apple ID, které používáte s nimi, nebo klikněte na Vytvořit Apple ID a opakujte výše. (Použití samostatných Apple ID není nutné.)

Pokud chcete vytvořit Apple ID pomocí @icloud.com příponu, klikněte na možnost Nepřihlašovat se a potvrďte výběr kliknutím na tlačítko Přeskočit v zobrazeném dialogovém okně. V další části vytvořte Apple ID a e-mailovou adresu na iCloudu.

2. Pokud se přihlásíte pomocí stávajícího Apple ID, budete vyzváni k provedení následujících kroků:

  • Zapněte funkci Najít můj Mac, což doporučujeme.
  • Vyberte tři bezpečnostní otázky a odpovědi.
  • Souhlasíte s podmínkami služby.

Zpráva v okně vás informuje, že se váš Mac nastavuje, a poté se zobrazí plocha.

Použijte dvoufaktorové ověřování

Zabezpečení online je v dnešní době větší obavou než kdy dříve. Existují tři vysoce doporučené techniky, jak zajistit online bezpečí:

vedlejší účinky trojité antibiotické masti
  • Můžete použít sebe (tj. Svůj otisk prstu nebo tvář). Tomu se říká biometrická bezpečnost. Touch ID, které je k dispozici na nejnovějších MacBookech, může implementovat biometrickou funkci.
  • Zařízení s fotoaparáty, která podporují FaceID, mohou pro přihlášení použít váš obličej.
  • Dvoufaktorové ověřování vyžaduje, abyste se přihlásili pomocí dvou zařízení. Je vysoce zabezpečené a nepanikařte: Nepotřebujete dva počítače Mac (ale budou fungovat). Pokud náhodou máte poblíž svůj iPad nebo iPhone, můžete jej použít k ověření. To znamená, že se musíte ověřit na svém iPhone a Macu.

Chcete-li nastavit dvoufaktorové ověřování, musíte zadat informace o alternativním zařízení, které se mají použít při přihlášení. Pokud používáte stejné Apple ID na Macu i iPhonu nebo iPadu, Apple ID se použije automaticky. Můžete také uvést telefonní číslo svého telefonu.

Takto vypadá dvoufaktorové ověřování poté, co jste založili dvě zařízení se stejným Apple ID nebo zadali své telefonní číslo a zapnuli dvoufaktorové ověřování při nastavování účtu iCloud. Toto je příklad případu, kdy se přihlašujete do Macu a používáte iPhone jako druhý faktor (postup je stejný, pokud se přihlásíte do iPhonu a používáte Mac jako druhý faktor).

1. Přihlaste se do počítače Mac pomocí svého Apple ID jako obvykle.

Na váš iPhone obdržíte automatickou zprávu, jak je znázorněno na tomto obrázku. Obsahuje šestimístný ověřovací kód, který lze použít pouze jednou. (Tento kód se odesílá buď na vaše zařízení Apple ID, nebo na váš telefon.)

Přihlaste se a získejte ověřovací kód na svém iPhone.

Přihlaste se a získejte ověřovací kód na svém iPhone.

2. Na počítači Mac zadejte kód, který se objevil v telefonu, jak je znázorněno zde.

Zadejte ověřovací kód na počítači Mac.

Zadejte ověřovací kód na počítači Mac.

Pokud chcete alternativní ověřovací kód, můžete o něj požádat kliknutím na možnost Nezískat ověřovací kód, jak je znázorněno.

3. Pokud se zobrazí dotaz, zda důvěřujete prohlížeči, klikněte na Důvěřovat.

Ověřte, že prohlížeči důvěřujete.

Ověřte, že prohlížeči důvěřujete.

Jak vytvořit Apple ID v iCloudu

Našli jsme vytvoření a použití @icloud.com e-mailová adresa jako vaše Apple ID pohodlné, protože pro všechny vaše interakce s Apple si musíte pamatovat pouze jedno heslo, a rádi bychom si mysleli, že je přidáno zabezpečení pro informace, které synchronizujete mezi zařízeními pomocí iCloudu, když používáte doménu Apple, místo pošty Google, Yahoo! nebo některý z dalších poskytovatelů e-mailových služeb.

Pokud používáte e-mail na iCloudu pouze pro výměny s Apple, oznámení o aktualizacích produktů nebo faktury se neztratí v náhodě s mnoha zprávami v aktivnějším e-mailovém účtu.

Zde vám ukážeme, jak vytvořit Apple ID pomocí iCloudu a poté se v další části přejdeme ke správě vašich předvoleb iCloudu.

1. Vyberte Apple → Předvolby systému nebo klikněte na ikonu Předvolby systému na Docku. Poté klikněte na tlačítko Internetové účty.

Otevře se okno Internetové účty.

2. Klikněte na tlačítko iCloud v levém sloupci

Otevře se okno předvoleb iCloud.

můžete užívat midol a ibuprofen společně

3. Klikněte na Vytvořit Apple ID.

4. Zadejte své datum narození a poté klikněte na Další.

Otevře se okno Vytvořit ID Apple, jak je znázorněno.

Vytvořte e-mailovou adresu iCloud, kterou chcete použít jako své Apple ID.

Vytvořte e-mailovou adresu iCloud, kterou chcete použít jako své Apple ID.

5. Vyberte odkaz Získat bezplatnou e-mailovou adresu iCloud.

Toto se zobrazí přímo pod Toto bude vaše nová zpráva Apple ID.

6. Zadejte svou e-mailovou adresu, jméno, příjmení a heslo.

Vaše heslo musí mít alespoň osm znaků a obsahovat alespoň jedno číslo, jedno velké písmeno a jedno malé písmeno.

7. (Volitelné) Zaškrtnutím políčka E-mailové aktualizace zobrazte novinky a informace o aktualizacích Apple.

8. Klepněte na Další.

Pokud již vámi zvolené jméno používá někdo jiný, budete vyzváni k zadání alternativy. Hledání nepoužívaného jména může trvat několik pokusů.

9. Vyberte tři bezpečnostní otázky a odpovědi z rozbalovacích nabídek, které se zobrazí v dalším okně.

10. Zadejte záchranný e-mail, který se liší od e-mailové adresy iCloud, kterou jste právě vytvořili.

Apple používá tuto adresu ke komunikaci s vámi v případě, že úplně zapomenete svou e-mailovou adresu a heslo iCloud. Existují různé služby, které vám umožňují vytvořit e-mailovou adresu, která je zdarma jako Gmail; Zkontrolujte však, že zdarma neznamená, že výměnou za e-mailový účet povolujete přístup k vašim datům.

11. Klikněte na Další.

12. Zaškrtnutím políčka potvrďte, že jste si přečetli podmínky služby a souhlasíte s nimi, a poté klikněte na Pokračovat.

kolik stojí ketamin

13. Otevře se obrazovka aktivace iCloud, jak je znázorněno.

Nechejte obě zaškrtávací políčka zaškrtnutá.

Aktivujte funkce synchronizace iCloudu a lokalizace Mac.

Aktivujte funkce synchronizace iCloudu a lokalizace Mac.

14. Klikněte na Další.

Zobrazí se výzva k zadání funkcí zabezpečení pro váš účet. Jak Apple zpřísňuje zabezpečení, tyto funkce se čas od času mění. Mezi možnosti, které vás mohou požádat, jsou přístupové fráze, které můžete použít, a také zařízení, které můžete použít k potvrzení přístupu (známé jako dvoufaktorové ověřování).

Tento obrázek ukazuje některé bezpečnostní mechanismy používané v době psaní tohoto článku.

k čemu se terpentýn používá
Zde vytvořte bezpečnostní kód Apple ID.

Zde vytvořte bezpečnostní kód Apple ID.

15. Na požádání zadejte číslo mobilního telefonu, které bude použito k odeslání schvalovacích kódů na váš mobilní telefon, když přistupujete ke klíčence iCloud z jiného zařízení.

To přidává další zabezpečení přístupu na iCloud Keychain.

16. Klikněte na Další.

Otevře se iCloud, jak ukazuje následující obrázek.

Zobrazí se seznam aplikací Apple, které fungují s iCloud, a zaškrtnutí označuje, které jsou aktivní. Data v kontrolovaných aplikacích se mohou synchronizovat mezi všemi zařízeními - počítači, iPhony, iPady, dotyky iPodů - které se přihlašují ke stejnému účtu iCloud. Některé aplikace mají možnosti, které můžete použít k upřesnění toho, co je nebo není pro danou aplikaci povoleno při interakci s iCloud.

Synchronizujte aplikace s iCloudem na všech svých zařízeních.

Synchronizujte aplikace s iCloudem na všech svých zařízeních.

Vaše starší Apple ID

Nová Apple ID mají formu e-mailové adresy. Pokud máte Apple ID, které jste vytvořili před několika lety, může mít podobu názvu, například barbaradepaula. Pokud vaše Apple ID není e-mailová adresa, můžete jej i nadále používat pro nákupy iTunes, App a iBook Store. Stačí vědět, že musíte pro iCloud vytvořit jiné Apple ID, protože tato služba vyžaduje formát ID e-mailové adresy.