Jak najít agenta pro rukopisy vašich dětských knih

Autor: Lisa Rojany Buccieri, Peter Economy

Rozhodli jste se, že chcete agenta. Dalším krokem je najít skvělého, který nejen prodá knihu pro vaše děti vydavateli, ale je etický a bude mít čas potřebný k tomu, aby svou práci náležitě rozvinul a představil ji v tom nejlepším světle, a se kterou můžete rozvíjet dlouhodobý pracovní vztah.np 14 pill street hodnota

Pamatujte, že agenti podnikají, aby vydělali peníze. To znamená, že jsou velmi selektivní ohledně autorů, s nimiž se rozhodli pracovat. Mnoho agentur dostává každý rok tisíce dotazů, návrhů a rukopisů od potenciálních autorů; nutně odmítají mnohem více autorů, než přijímají. Pokud vás agent odmítne, nedovolte, aby vás zpomalilo také zpomalení - odeslání jinému agentovi nebo zvážení odeslání vašeho rukopisu přímo vydavateli.Získejte doporučení pro agenta dětské knihy

Autoři, kteří jsou spokojeni se svými agenty, jsou obvykle velmi ochotní vás k nim odkázat. Až tedy budete příště chatovat s autorkou dětské knihy, nezapomeňte se ho zeptat, kdo je jeho agent, zda je s ní spokojený a zda vám může představit úvod.

(Nebo pokud jste již našli agenta, který se vám líbí, požádejte o seznam klientů, se kterými se můžete obrátit o zpětnou vazbu, před podepsáním jakéhokoli druhu smlouvy.)Pokud neznáte žádné autory dětských knih, zvažte další možnosti získávání doporučení.

Máte přítele, příbuzného nebo známého, který již pracuje s dobrou literární agenturou? Nebo často navštěvujete internetová fóra, kde lidé sdílejí příběhy o zkušenostech s vydáváním dětských knih? Nebo se někdy zapojíte do psaní workshopů vedených úspěšnými autory dětských knih? Pokud ano, oslovte lidi, se kterými se setkáte a kteří již mají agenta, kterého používají.

Literární agentury jsou podniky, ale jen málo z nich inzeruje tradičním způsobem. Ačkoli by mohli v zadní části spisovatelského časopisu spustit malou reklamu, je nepravděpodobné, že byste na dálničním billboardu nebo v televizní reklamě uviděli tvář agenta. Místo toho se agentury spoléhají na reklamu z úst, stejně jako na vlastní náborové úsilí, aby jim přinesly nové autory.Výzkumní agenti a agentury

Pokud osobně žádné agenty neznáte nebo pokud nemůžete agentům získat doporučení, budete muset provést průzkum pomocí online výpisů agentur nebo tiskových zdrojů.

Tyto adresáře vám poskytují jména agentů a agentur, adresy, telefonní čísla a podrobné informace o tom, jaké druhy knih se agentura specializuje na zastupování. Najděte agenturu, která vypadá, že splňuje vaše kritéria, získejte kontaktní informace, ujistěte se, že přijímá nevyžádané (nevyžádané) příspěvky, a pokud ano, kontaktujte nás.

Při procházení adresářů agentů se soustřeďte pouze na agentury, které se specializují na dětské knihy. Proč plýtvat poštovným? A ano, mnoho agentur stále dává přednost hlemýžďovým e-mailům.

Pokud máte po ruce počítač nebo tablet, mohou vám pomoci následující online adresáře agentů:

co je síran železnatý 325mg

Poznámka: The Společnost spisovatelů a ilustrátorů dětské knihy poskytuje svým agentům seznam agentů.

Zúčastněte se konferencí

Agenti se někdy účastní konferencí a workshopů, aby našli slibné nové talenty - některé agentury je dokonce sponzorují. Protože slibný nový talent může velmi dobře být vy , měli byste zvážit účast na spisovatelských konferencích pro výslovný účel spojení s agentem. Zde je návod, jak zvýšit své šance na nalezení skvělého agenta na konferenci:

  • Podívejte se na programy autorů konference nebo semináře a seznamy účastníků a zjistěte, zda se na nich zúčastní agenti.

  • Nezapomeňte si zapamatovat své hřiště a přineste si pár kopií svého rukopisu. Ačkoli je vysoce nepravděpodobné, že by agent na konferenci nebo workshopu kdykoli požádal o kopii (pokud jste předem nezaplatili za rukopis nebo konzultaci s portfoliem), nikdy nevíte.

Agenti, kteří se účastní konferencí a workshopů, jsou často velmi oblíbení lidé, takže může být těžké sehnat jednoho, aby se vaše hřiště. Mohou vést diskuze u kulatého stolu nebo dělat prezentace a navíc se mohou věnovat dalším potenciálním autorům.

Získejte konkurenci tím, že před konferencí kontaktujete agentku prostřednictvím e-mailu a dáte jí vědět, že doufáte, že se na minutu jejího času představíte. Buďte trpěliví, buďte zdvořilí, ale buďte vytrvalí - nakonec budete mít příležitost přednést svůj názor.