Jak najít hrob osoby

Autor: Kacey Kroh, Abshier House

Lákavost k návštěvě hrobů vašich předků je vrozenou součástí toho, co z vás dělá člověka. Objevování toho, jak najít hrob osoby, se může zdát jako skličující úkol. Vzhledem k tomu, že se rodokmeny mohou zkomplikovat nebo ztratit, může být pro vás obtížné najít hrob každého z vašich blízkých. K dispozici jsou však zdroje, které vám pomohou najít hrob osoby.

Obrazový kredit: Shutterstock / Steve AllenMůžete začít tím, že vypustíte rodokmen. Existují webové stránky jako Ancestry.com to vám proces mnohem usnadní, ale bude vás to stát poplatek.

Shromažďujte důležité informace, abyste našli hrob osoby

Pokud doufáte, že najdete hrob konkrétního příbuzného, ​​budete potřebovat nějaké důležité informace o záznamu:

  • Celé jméno (jméno, prostřední, příjmení)
  • Datum narození
  • Datum úmrtí
  • Místo úmrtí

Celá jména a data narození najdete na rodinných Biblích nebo záznamech o křtu a sčítání lidu. Zeptejte se členů vaší rodiny, jestli mají nějaké staré rodinné dokumenty. Někdy může být obtížné dešifrovat zkratky. Tento seznam zkratek genealogie vám může pomoci.

Datum a místo úmrtí lze najít v místních novinových nekrologových archivech. Většina archivů byla převedena do digitálních souborů a lze je snadno najít na webových stránkách novin.

Pokud máte skutečné štěstí, budete již mít rodný a úmrtní list dotyčného milovaného člověka a můžete se vydat hledat hrob, aniž byste museli hledat další dokumentaci.

vedlejší účinky Cialis

Použijte důležité informace k nalezení hrobu člověka

Vyzbrojeni patřičnými důležitými informacemi můžete nyní provést několik různých cest k nalezení hrobu osoby:

existuje generikum pro lyricu?
  • Obraťte se na pohřební ústavy, které v době smrti podnikaly, a zjistěte, zda mají nějaké záznamy o vašem předkovi: Ve většině případů se dozvíte, který hřbitov hledat.
  • Kontaktujte kancelář městského nebo krajského úředníka: Zeptejte se oddělení Vital Records. Pokud získáte nahrávku, zanechte zprávu a počkejte sedm až deset dní, než zavoláte zpět. (V některých státech, jako je Arizona, jsou důležité záznamy soukromé nebo zapečetěné a musíte prokázat, že jste příbuzným zesnulého, a za jakékoli informace zaplatit poplatek.)
  • Přejděte online na pohřební web věnovaný lokalizaci náhrobků: BillionGraves.com a FindAGrave.com jsou pro tento účel dva přední weby. Dobrovolníci pořizují fotografie náhrobků a pravidelně je nahrávají na oba tyto weby. Jednoduše zadejte důležité informace a stránka vám řekne, kde se osoba nachází, a obvykle bude obsahovat fotografii náhrobku.

Jak najít hrob osoby poté, co najdete hřbitov

Jakmile zjistíte, zda byla daná osoba zpopelněna nebo pohřbena a který hřbitov obsahuje hrob, udělejte si čas a podívejte se na web hřbitova. Většina moderních hřbitovů má webové stránky s mapami, díky nimž je snadné najít příbuzné a rodinné pozemky. Pokud je hřbitov malý a nemá žádnou webovou stránku, budete muset kontaktovat správce nebo správce a požádat je o umístění hrobu.

Mějte na paměti, že žádné dva hřbitovy nejsou stejné. Vzhledem k tomu, že se kupují pozemky a rodiny jsou často pohřbeny společně, zjistíte, že neexistuje žádný logický vzor, ​​pokud jde o to, kde se hrobová místa nacházejí.

Standardní mapa hřbitova rozděluje místa do bloků, částí a sekcí. Tato čísla lze najít vyrytá na straně většiny náhrobků. Například:

hrobová místa na hřbitově

Červená oblast označuje, že hrob by byl umístěn v bloku 1, části 4, části 6 hřbitova.

Poté, co jste našli místo odpočinku svého ztraceného příbuzného, ​​můžete se rozhodnout lehce očistit náhrobní kámen suchým kartáčem, ořezávat trávu, sázet květiny, dělat odřezky z dřevěného uhlí, fotografovat nebo jen navštívit pamětní den.

Na náhrobní kameny nepoužívejte čisticí prostředky, protože náhrobní kameny jsou porézní a mohou se snadno poškodit chemikáliemi.

Zde se dozvíte více o genealogii.