Jak najít předmět věty

Autor: Geraldine Woods

Učitelé anglické gramatiky rádi mučili studenty tím, že je žádali, aby našli předměty vět. Proč ale záleží na tom, zda můžete najít předmět věty?seznamy názvů léků

Všechny věty obsahují slovesa, která vyjadřují akci nebo stav bytí. Ale nemůžete mít akci ve vakuu. Nemůžete mít ani nahý, osamělý stav bytí. Někdo nebo něco musí být také přítomni ve větě - SZO nebo co mluvíte o tom ve vztahu k akci nebo stavu vyjádření slovesem. Subjektem je někdo, kdo něco dělá nebo o čem se mluví.Někdo musí být člověk a něco musí být věc, místo nebo nápad. Takže hádejte co? Subjekt je obvykle podstatné jméno, protože podstatné jméno je osoba, místo, věc nebo myšlenka. Ačkoli někdy je předmětem zájmeno, jako je on, oni, to , a tak dále.

Jedním ze způsobů, jak přemýšlet o předmětu, je říci, že předmět je SZO nebo co část dvojice předmět-sloveso. Dvojice předmět-sloveso je hlavní myšlenkou věty, zbavené základů. Zde je několik příkladů:Jasper zalapal po dechu při náhlém pohybu mumie.

V této větě Jasper zalapal po dechu je hlavní myšlenka; je to také dvojice předmět-sloveso.

k čemu je to noni dobré

Justin bude soudit soutěž krásy pouze pokud je jeho ex-přítelkyně soutěží .V této větě byste měli najít dva páry předmět-sloveso: Justin bude soudit a bývalý- přítelkyně soutěží.

Nyní zkuste větu bez akce. Ten popisuje stav bytí, takže používá spojovací sloveso:

Sbíječka vždy byl extrémně hlučný pracovník.

Dvojice předmět-sloveso je Sbíječka byla. Všimli jste si toho Sbíječka byla zní neúplně? Byl je spojovací sloveso a spojovací slovesa k dokončení myšlenky vždy potřebují něco po slovesu. Dvojice předmět-sloveso ve větách akčních sloves může být obvykle samostatná, ale dvojice předmět-sloveso ve spojování slovesných vět nemusí.

Subjekty a slovesa se párují, ale někdy dostanete dva (nebo více) za cenu jednoho. Můžete mít dva předměty (nebo více) a jedno sloveso. Je voláno více předmětů složené subjekty. Zde je příklad:

Dorothy a Justin šel domů poražený.

Zde si všimnete jedné akce (šel) a dva lidé (Dorothy, Justin) dělá akci. Takže sloveso šel má dva předměty.

Nyní se podívejte na několik dalších příkladů:

Lola a svůdná žena včera se na George postavil ke svému zděšení a porážce. ( Lola, Lulu = předměty)

The omeleta a hranolky vzbouřil Eggworthy. ( omeleta, hranolky = předměty)

kulatá pilulka tl 177

Šňupat a Kroutit se byli jediní dva trpaslíci vyloučení z kapely Sněhurky. ( Odfrknout, kroutit = předměty)

Další variantou je jeden předmět spárovaný se dvěma (nebo více) slovesy. Například:

Justinova bývalá přítelkyně říkal a vykřikl po soutěži.

Máte dvě akce (říkal, plakal) a jedna osoba dělá obojí ( ex přítelkyně ). Ex přítelkyně je předmětem obou říkal a vykřikl.

l484 pilulka, co to je

Některé další vzorky dvojitých sloves, která se v gramatickém smyslu nazývají složená slovesa:

Jiří popadl atomové tajemství a rychle schovaný to v jeho pupku. ( popadl, schoval = slovesa)

Její křičel hodiny o Larryho odmítnutí pořádat zásnubní večírek a pak plížit se Domov. ( křičel, plazil se = slovesa)

obrázky účinků krokodýlí drogy

Zajímavé přišel loni v zimě ze své ulity nezůstal tam. ( přišel, zůstal = slovesa)

Slovesa v anglické gramatice mohou být někdy trochu záludná. Můžete se zeptat SZO? nebo co? před slovesem a nedostávat žádnou odpověď nebo alespoň žádnou odpověď, která dává smysl. Když k tomu dojde, můžete zjistit, že jste sloveso opravdu nenašli. Pravděpodobně jste narazili na dvojník, nebo jak to nazývají gramatici, na falešné sloveso. Zde je příklad:

Alex si dramaticky otřel slzy a prosil učitele, aby mu odpustil nedostatek domácích úkolů.

Předpokládejme, že zadáte otázku slovesa (Co se děje? Co je?) a dostat stírání pro odpověď. Rozumný odhad. Nyní však položte otázku předmětu: Kdo utírá? Jaké utírání? Otázky nezní dobře a to je váš první náznak, že jste nenašli skutečné sloveso. Otázka však není důležitá. Odpověď však zní!

A ve větě není žádná skutečná odpověď. Můžete zkusit Alexi, ale když mu dáte sloveso, neodpovídá: Alex otírá . ( Alexi je stírání by bylo v pořádku, ale to není to, co říká věta.) Takže teď už jistě víte, že vaše první sloveso ve skutečnosti slovesem není. Odložte ji a hledejte dál. Jaké je skutečné sloveso? Prosil.