Jak získat tělesná měření

Autor: Jill Martin, Pierre A. Lehu

Mnoho lidí má představu o tom, jaká jsou jejich měření, ale spíše než předpokládat, že víte, je nejlepší získat přesné měření. Přechod na krejčího vám poskytne přesnější měření, ale jistě můžete získat přibližnou aproximaci, když budete s měřicí páskou manipulovat sami. Měření, která určitě potřebujete, jsou váš hrudník, pas, boky a vnitřní šev. Můžete také měřit stehno a horní část paže. Proces získávání tělesných měření je jednoduchý. Například vědět, jak měřit pas a boky, je všeobecně známo, ale mnoho lidí neví přesně, kde začít a zastavit měření, aby byl výsledek přesnější.

Při provádění těchto měření použijte látkový metr, ne kovový. Ujistěte se, že když kroužíte na hrudi, v pase nebo na bocích, je páska vodorovně a není příliš těsná ani příliš volná. Také se změřte na holé pokožce, ne přes oblečení. A to může znít hloupě, ale nedůvěřujte své paměti - zapište si měření!jak měřit vaše tělo

Umístěte svinovací metr na tato místa, abyste získali přesná měření.

Jak měřit pas, boky, hruď a další

Výše uvedený diagram zobrazuje nejvhodnější místa pro zahájení a ukončení měření pro různé oblasti vašeho těla. Lidé budou často měřit na nesprávném místě a získají nesprávné výsledky. Například při měření pasu někteří lidé provádějí měření pod pupkem, když je vaše přirozená linie pasu nad pupkem! Níže si přečtěte jednoduché pokyny pro získání přesných měření pro jednotlivé části těla:

 • Hruď: Změřte si obvod hrudníku. Umístěte jeden konec svinovacího metru na nejplnější část hrudníku, obtočte jej kolem (pod podpažími, kolem lopatek a zpět dopředu), abyste získali měření.

 • Pás: Změřte si obvod pasu. Použijte pásku ke kroužení pasu (jako u opasku) ve vaší přirozené linii pasu, která je umístěna nad břichem a pod hrudním košem. (Pokud se ohnete do strany, záhyb, který se vytvoří, je vaše přirozená linie pasu.) Nenasávejte si žaludek, jinak dojde k chybnému měření. Pokud si obvykle zapínáte oblečení pod pas, proveďte také toto měření.

 • Boky: Změřte si obvod boků. Začněte u jednoho kyčle a omotejte svinovací metr kolem zad, kolem druhého kyčle a zpět tam, kde jste začali. Ujistěte se, že je páska přes největší část hýždí. Protože se ujistěte, že je páska vodorovně, může to být těžké, pokud je to možné, udělejte to před zrcadlem.

 • Ve švu: Jedná se o vzdálenost od nejvyšší vnitřní části stehna ke spodní části kotníku. Svůj šev můžete měřit dvěma způsoby.

  • S pomocí: Zatímco máte na sobě kalhoty, nechte přítele natáhnout pásku od rozkroku ke spodní části kotníku.

  • Bez pomoci: Pokud máte kalhoty, které vám dokonale padnou (neměly by být kolem pasu příliš volné), změřte si vnitřní šev kalhot, opět od rozkroku po lem.

   Správný šev na kalhotách, které si koupíte, bude záviset na výšce podpatku, který s nimi budete nosit.

 • Stehno: Změřte si obvod nejplnější části stehna. Ovinete metr kolem stehna zepředu dozadu a poté zepředu. Možná vás bude lákat podvádět snížením měřicí pásky o několik palců, ale pak nebudete mít přesné měření.

 • Nadloktí: Změřte si obvod paže. Ovinete metr kolem nejširší části paže zepředu dozadu a kolem počátečního bodu.

 • Délka rukávu: Získejte pomoc pro tento; je těžké to udělat sám. Položte si ruku na pas (loket by měl být ohnutý v úhlu 90 stupňů). Poté začněte ve středu zadní části krku a měřte k rameni, paži dolů k lokti a poté k zápěstí.

Možná budete potřebovat člena rodiny nebo přítele, který vám pomůže s měřením. Pokud máte oděv, který dokonale padne, může být dobrou náhradou oděv namísto vašeho těla.

k čemu se používá fenobarb