Jak přejít do anonymního režimu s Google Chrome

James T. Cains

Celebrity vědí vše o tom, že se chystají inkognito - i když to pravděpodobně nefunguje tak často. Opravdu, mohou se Brad Pitt a Angelina Jolie účinně schovat za sluneční brýle a mikiny?Naštěstí v online světě je ve skutečnosti o něco snazší přejít do anonymního režimu, když procházíte web. Příležitostně pojmenovaný anonymní režim prohlížeče Chrome vám umožňuje procházet web, aniž byste si údaje o prohlížení ukládali do počítače. V zásadě tedy není nic uloženo ve vaší historii procházení a stahování nebo v cookies. Režim inkognito můžete také rozpoznat jako procházení InPrivate (v aplikaci Internet Explorer) a soukromé okno (ve Firefoxu). Chrome má podle všeho chladnější název!Anonymní režim a soukromé procházení ano ne znamená, že jste na internetu anonymní. Chrome i nadále odesílá vaši adresu IP na navštívené webové stránky, případně přihlašovací údaje atd. Na základě těchto informací můžete zjistit, kdo jste a kde jste byli online, a to nejen obchodníky s webovými stránkami, ale také donucovacími orgány (fuj!). Režim inkognito také neskrývá to, co děláte, před jiným monitorovacím softwarem, který váš zaměstnavatel pravděpodobně vložil do vašeho počítače, a nezkontroluje vaši síťovou aktivitu ani od dobrých a vševědoucích lidí ve vašem oddělení IT. V zásadě to dělá, takže nikdo nemůže jít do vašeho počítače a snadno zjistit, jaké webové stránky jste navštívili a soubory, které jste stáhli.

Chcete-li v prohlížeči Chrome přejít do anonymního režimu, postupujte takto:  1. V pravém horním rohu okna prohlížeče klikněte na tlačítko Chrome.

  2. Vyberte Nové anonymní okno.

Na obrázku 1 vidíte nové okno prohlížeče, které se zobrazí. Všimněte si šikovně vypadajícího chlapa se slunečními brýlemi v levém horním rohu a přísného varování o tom, jak efektivní je režim inkognito.Obrázek 1: Máte pocit, že vás někdo sleduje?Obrázek 1: Máte pocit, že vás někdo sleduje?

Zdroj: Google

Všimněte si, jak anonymní režim otevře nové okno. Je to proto, že v okně prohlížeče bez anonymního režimu nemůžete mít kartu inkognito. Chrome musí zahájit novou relaci procházení, aby mohl zahájit anonymní režim. Mějte to na paměti, když přepínáte mezi anonymními a nekognitoárními okny.