Jak identifikovat náhodnou binomickou proměnnou

Autor: Deborah J. Rumsey

Nejznámější a nejoblíbenější diskrétní proměnná ve statistice je binomická. Binomický prostředek dvě jména a je spojena se situacemi zahrnujícími dva výsledky; například ano / ne, nebo úspěch / neúspěch (zasáhnout červené světlo nebo ne, vyvinout vedlejší účinek nebo ne). Binomická proměnná má binomické rozdělení.jak dlouho adderall xr funguje

Náhodná proměnná je binomická, pokud jsou splněny následující čtyři podmínky: 1. Existuje pevný počet pokusů ( n ).

 2. Každá studie má dva možné výsledky: úspěch nebo neúspěch. 3. Pravděpodobnost úspěchu (říkejte tomu p ) je pro každý pokus stejný.

 4. Pokusy jsou nezávislé, což znamená, že výsledek jednoho pokusu neovlivní výsledek žádného jiného pokusu.

Nechat X rovnat se celkovému počtu úspěchů v n zkoušky; pokud jsou splněny všechny čtyři podmínky, X má binomické rozdělení s pravděpodobností úspěchu (v každém pokusu) rovné p .normální dávka synthroidu

Malá písmena p zde znamená pravděpodobnost úspěchu v jednom (individuálním) pokusu. Není to stejné jako p ( X ), což znamená pravděpodobnost získání X úspěchy v n pokusy.

Zde je příklad: 10krát otočíte férovou minci a spočítáte počet hlav ( X ). Ano X mít binomickou distribuci? Můžete zkontrolovat kontrolou svých odpovědí na otázky a prohlášení v následujícím seznamu:

 1. Existuje pevný počet pokusů?

  Mince obracíte 10krát, což je pevné číslo. Podmínka 1 je splněna a n = 10.

 2. Má každá studie jen dva možné výsledky - úspěch nebo neúspěch?

  Výsledkem každého otočení je buď hlava, nebo ocas, a vy byste chtěli spočítat počet hlav. To znamená úspěch = hlavy a selhání = ocasy. Podmínka 2 je splněna.

  white oval pill u 16
 3. Je pravděpodobnost úspěchu u každé studie stejná?

  Protože je mince spravedlivá, pravděpodobnost úspěchu (získání hlavy) je p = 1/2 pro každou zkoušku. Podmínka 3 je splněna. Všimněte si, že také víte, že 1 - 1/2 = 1/2 je pravděpodobnost selhání (získání ocasu) u každého pokusu.

 4. Jsou procesy nezávislé?

  Předpokládáte, že mince je vyhozena pokaždé stejným způsobem, což znamená, že výsledek jednoho převrácení neovlivní výsledek následných převrácení. Podmínka 4 je splněna.

Protože náhodná proměnná X (počet úspěchů [hlav], které se vyskytnou v 10 pokusech [převrácení]) splňuje všechny čtyři podmínky, usoudíte, že má binomickou distribuci s n = 10 a p = 1/2.