Jak nainstalovat druhý interní pevný disk na zařízení Windows 10

Woody Leonhard

Pravděpodobně víte, jak těžké je instalace externího pevného disku do počítače se systémem Windows 10. V zásadě vypnete počítač se systémem Windows 10, připojíte kabel USB nebo eSATA k počítači, zapnete jej ... a máte hotovo. Ale co když potřebujete do zařízení s Windows 10 nainstalovat druhý interní pevný disk?

Ano, výrobci externích pevných disků mají přepychový software. Ne, nechceš to. Windows zná všechny triky. Pokud nainstalujete jeden další pevný disk, interní nebo externí, můžete provést nastavení Historie souborů . Nainstalujte si další dvě jednotky, interní nebo externí, a můžete zapnout úložiště. Žádný z programů pro Windows 10 nepotřebuje ani nechce žádné programy, které výrobce pevných disků nabízí.Instalace sekundy vnitřní pevný disk do počítače se systémem Windows 10, který je vyroben tak, aby pojal dva nebo více pevných disků, je jen o něco složitější než připojení externí jednotky k portu USB. Téměř všechny stolní počítače zvládnou více než jeden interní pevný disk. Některé notebooky s Windows 10 také mohou.

Zde je postup, jak nainstalovat druhý interní pevný disk do počítače se systémem Windows 10:

 1. Vypněte počítač. Otevřete kryt, vložte nový pevný disk, připojte kabely a zajistěte disk, pravděpodobně pomocí šroubů. Zavřete kufřík. Zapněte napájení a přihlaste se do systému Windows.
  Pokud potřebujete pomoc, na webu výrobce najdete pokyny. Přidání fyzické jednotky do skříně počítače je opravdu velmi jednoduché - i když jste nikdy neviděli vnitřek počítače - za předpokladu, že budete opatrní, abyste získali jednotku, která se připojí ke konektorům uvnitř vašeho stroje. Můžete například připojit jednotku IDE pouze k konektoru IDE; totéž pro SATA.
 2. Klikněte pravým tlačítkem do levého dolního rohu obrazovky a vyberte Správa disků.

  The Správa disků Zobrazí se dialogové okno.

  Interní pevný disk Windows10

  Zde přidejte nový interní pevný disk do počítače se systémem Windows 10.

 3. Posuňte se dolů v seznamu a najděte svůj nový disk, pravděpodobně označený jako nepřidělený.
  Nová jednotka je označena jako Disk 0.
 4. Vpravo v nepřidělené oblasti klepněte a podržte nebo klikněte pravým tlačítkem a vyberte Nový jednoduchý svazek.
  Zobrazí se Průvodce novým jednoduchým svazkem.

  Průvodce vás provede všemi kroky.

 5. Klepněte nebo klikněte na Další.

  Zobrazí se výzva k zadání velikosti svazku.

 6. Nechejte čísla tak, jak jsou - chcete použít celou jednotku - a klepněte nebo klikněte na Další.
  Průvodce vás požádá o zadání písmene jednotky. D: je nejběžnější, pokud již nemáte disk D :.
 7. Pokud opravdu chcete opravdu dát disku jiné písmeno, pokračujte a udělejte to (většina lidí by to měla nechat na D :). Klepněte nebo klikněte na Další.

  Čaroděj chce vědět, zda chcete použít něco jiného než Systém souborů NTFS , nebo nastavit jinou alokační jednotku. Vy ne.

 8. Klepněte nebo klikněte na Další; potom klepněte nebo klikněte na Dokončit.
  Windows whirs a clunks, a až bude hotovo, budete mít výprask nový disk, připravený k použití.

Pokud máte tři nebo více disků připojených k počítači, zvažte nastavení úložných prostorů. Jedná se o pozoruhodný kus technologie, který uchová nadbytečné kopie všech vašich dat a ochrání vás před katastrofickým selháním kterékoli z vašich datových jednotek.

Změna systému Windows 10 C: DRIVE

Whoa Nelly! Pokud jste nikdy neviděli počítač se systémem Windows 10, na kterém běží SSD (jednotka SSD) jako systémová jednotka, raději zatáhněte dveře a podepřete okna. Změna disku C: z otočného talíře běhu na rychlý, lesklý nový disk SSD může vše fungovat mnohem rychleji. Opravdu.

Bohužel, dostat se z HDD (jednotky pevného disku) C: na SSD C: není přesně 1-2-3.

Součástí problému je mechanika přenosu systému Windows 10 z pevného disku na disk SSD: Musíte vytvořit kopii (nikoli přesně klon), která spustí systém Windows. Část problému spočívá v přesunutí veškerého zbytečného odpadu z jednotky C: disk SSD tedy není zaplaven veškerým flotsamem a jetsamem, které jste ve Windows poznali a milujete.

Většina technik klonování / zálohování / obnovování disků vyvinutých během posledního desetiletí funguje, když chcete přejít z menší jednotky na větší. Výměna jednotky HDD C: za jednotku SSD C: však téměř vždy zahrnuje přechod z větší jednotky na menší.

Web LifeHacker obsahuje vynikající informace o krocích, které je třeba podniknout k odebrání starého pevného disku a zkopírování všeho na nový disk SSD pomocí zálohovacího programu s názvem EaseUS Todo Backup Free. Není to jednoduchý proces.