Jak se spojit háčkování pomocí Whipstitch

Autor: Susan Brittain, Karen Manthey

Bičí steh je nejlepší pro spojování háčkovaných řad z kratších stehů, například jednoho háčkování. Háčkované kousky spojíte šitím konců řádků k sobě (při šití bočních švů oděvu), nebo můžete pracovat v horní části stehů (při šití ramenních švů nebo motivů).Klíčem k úspěšnému spojování švů je spojit háčkované stehy na každé straně švu pomocí rovných rovnoměrných stehů, aniž byste příliš zatahovali:1Umístěte kusy tak, aby pravé strany (nebo špatné strany) směřovaly k sobě.

Spojte stehy přes každý boční okraj.

dvaPomocí jehly na přízi a odpovídající příze provlékněte přízi tam a zpět několika stehy na jednom z kusů, abyste zajistili konec.

Ujistěte se, že používáte přízi, která se shoduje z hlediska hmotnosti a vlákniny. Pokud jste například na háčkovaný kus použili 100% vlněnou přízi, použijte stejnou metodu pro šití. Pravidelné vyšívací nitě nebo šicí nitě nemají stejnou odolnost a mohly by způsobit nerovnoměrné tahání a protahování.3Vložte jehlu a protáhněte přízi vnitřními smyčkami prvních 2 odpovídajících stehů 2 spojovaných kusů.

Natáhněte přízi dostatečně pevně, aby kousky látky dosedly na sebe docela těsně, ale ne tak pevně, aby došlo ke zkreslení stehů.

4Natáhněte jehlu nahoru a přes 2 smyčky prvního stehu.

Přízi příliš neutahujte!

5Opakujte dva předchozí kroky přes hrany, které se mají spojit.

Pokračujte, dokud nedosáhnete konce spojení.6Na konci švu provlékněte přízi zpět několika stehy, abyste ji zajistili.

Dokončili jste šev bičíkem.