Jak udržovat a opravovat posuvné dveře

Dva typy dveří, které se nejsnadněji otevírají, vůbec nemají závěsy; místo toho klouzají po stopách. Posuvné skleněné dveře jsou oblíbeným prvkem v místnostech s palubami nebo terasami, protože jejich skleněné panely po celé délce vizuálně otevírají místnost do velké přírody a poskytují snadný přístup ven. Vnitřní posuvné dveře se často používají pro skříně a komory, někdy pro skrytí ohřívačů vody a pecí. Panely posuvných dveří můžete snadno odstranit, abyste získali úplný přístup k tomu, co je za nimi. Postupujte podle jednoduchých postupů pro opravy a údržbu, aby vaše posuvné dveře zůstaly na správné cestě.

dočasný pokles nohy, jak dlouho

Nechte své terasové dveře lépe vyklouznout

Terasové dveře se posouvají vodorovně - nebo alespoň mají. Až příliš často tyto velké otravné chytrosti odolávají otvírání a dostat se ven je stejně snadné jako přetáhnout ledničku přes pískoviště.

Nejběžnější příčinou trčících dveří na terase jsou nečistoty v dolní koleji. Tento kanál se snadno ucpe nečistotami a listy, protože lidé a domácí mazlíčci po něm chodí, kdykoli jdou dovnitř nebo ven. Pokaždé, když vysáváte podlahy, použijte malý kartáčový nástavec nebo bezdrátový vysavač k vyčištění drah posuvných dveří. Naneste mazivo na horní i dolní pásy, aby byl kování dveří čisté a bezchybně fungovalo.Kromě čištění a mazání kolejí posuvných dveří chcete namazat zámek dveří. Nejlepším způsobem, jak mazat jakýkoli zámek, je jeho demontáž a použití aerosolového maziva k odplavení špíny a potažení pohyblivých částí zámku.

Někdy se dveře terasy obtížně otevírají, i když je trať čistá. V těchto případech je obvykle problém, že se válečky ve spodní části dveří začaly třít o dráhu. Válečky nahoře se také mohou opotřebovávat a snižovat spodní část dveří tak, aby třela o kolej.

rozdíl mezi penicilinem a amoxicilinem

Většina posuvných dveří má mechanismus nazývaný stavěcí šroub umístěný ve spodní části konců dveří. Otáčením tohoto šroubu se váleček zvedá nebo spouští. Otáčejte šroubem ve směru hodinových ručiček a vyzkoušejte, zda se dveře snadněji posouvají. Pokud se dvířka otvírají ještě hůře, otočte šroubem v opačném směru. Po trochu seřízení by se dveře měly snadno odvalit, aniž by se otíraly o spodní kolej.

image0.jpg

jak dlouho vyvanse zůstává v moči

Údržba posuvných dveří skříně

Posuvné dveře skříně pracují na válečcích, které jsou umístěny v kolejích v horním rámu a podlaze, což umožňuje, aby se dveře v kolejích navzájem obcházely. Protože posuvné dveře se nevyklopují tak, jak to dělají dvojité dveře, umožňují přístup pouze k poloviční šířce otvoru najednou.

image1.jpg

Chcete-li vyčistit a namazat hardware posuvných dveří skříně, použijte k čištění prachu z kolejí tuhý kartáč, kartáček na zuby nebo ruční vysavač. K mazání všech dveřních válečků použijte aerosolové mazivo. Pokud jsou válečky poškozené, nainstalujte náhradní válečky (k dostání v domácích centrech).

Pokud dveře nevisí vodorovně a ponechávají nerovnou mezeru mezi dveřmi a dveřním rámem, podívejte se na nastavitelný upevňovací šroub na vnitřní horní straně všech dveří. Pomocí šroubováku upravte upevňovací šroub a vyrovnejte dveře.