Jak si vyrobit dvouvrstvou přízi na ručním vřetenu

Dvouvrstvá příze je mnohem silnější než jednovrstvá, i když váží méně než jedna stejného průměru. Vyvažovací kroucení procesu plavby udržuje všechny singly v klidu tím, že dva singly tlačí proti sobě. Když k tomu dojde, uvolní se, a proto se rozšíří. To je důvod, proč je vrstvená příze účinná; je větší a lehčí než kombinovaný průměr singlů, které drží pohromadě odpojené. Nyní, když jsou vaše nezadané navinuty na kuličku, jste připraveni vrhnout se na ruční vřeteno:1Vložte kuličku do koše.

To mu brání v odvalení.dvaPřivázat dva singly k vůdci overhand uzlem. Oba konce a návazec omotejte kolem prstu, smyčku z prstu vytáhněte, protáhněte všechny niti smyčkou a pevně zatáhněte.

K tkaní se tradičně používají dvě vrstvy. Jejich vlnitý povrch se spojí a vytvoří silnou a lehkou látku.

3Držte vřeteno, jako byste se točili.

Navlečená příze se vyrábí točením singlů dohromady v opačném směru, než ve kterém byly poprvé stočeny. Vaše dva singly byly vytvořeny rotací doprava. Chcete-li je spojit dohromady, musíte otočit vřeteno tak, aby se otáčelo doleva.

4Držte singly mezi palcem a ukazováčkem ruky vlákna.

Mezi rukou a vřetenem nechte asi 10 palců singlů.5Otáčející se rukou natáhněte ruku dolů a vřetenu pevně otočte doleva.

Buď trpělivý! Může se cítit, že je na chvíli znovu začátečník. Abyste mohli snadno otočit vřeteno doleva, potřebujete několik nových svalů, ale tyto se rychle vyvinou.

6Otáčející se rukou odtáhněte palcem a ukazováčkem dvouhru asi 4 palce od vřetena.

Nechte kroucení nahromadit za prsty, stejně jako jste to udělali, když jste otáčeli vláknem. Když za prsty cítíte kroucení, pohybujte jimi pomalu a rovnoměrně nahoru směrem k vláknové ruce. Nechte kroucení sledovat vaše prsty jako štěně.

Čím pomaleji budete pohybovat prsty, tím větší bude příze; čím rychleji budete hýbat prsty, tím méně to bude mít.

Držte prsty, které drží singly, jemně sevřené. Zkroucení by nemělo být schopno proklouznout za tyto prsty.

7Když se vaše ruce setkají, odstraňte singly rotující rukou.

Uvolněte ruku, která drží singly.

8Vytáhněte další nohu vlákna z plavící se koule směrem k vřetenu. Natáhněte se a udělejte vřetenu další obrat.

Sevřete točící se rukou, dokud se kroucení nehromadí mezi prsty a vřetenem. Pokud jste navrstvili co nejdelší délku, naviňte navinutou přízi na vřeteno.