Jak spravovat nastavení Disku Google

James T. Cains

Disk Google je služba pro ukládání a synchronizaci souborů. Samotný Disk Google má pouze několik nastavení, která je třeba sledovat, ale mohou vám trochu ulehčit práci. Chcete-li spravovat hlavní nastavení Disku Google, přihlaste se na Disk Google, klikněte na ikonu Nastavení (vypadá to jako ozubené kolo) v pravém horním rohu a vyberte Nastavení. Zde jsou některé z možností:  • Obecné, převést nahraná videa: Zaškrtněte toto políčko, pokud chcete, aby se dokumenty vytvořené v aplikacích, jako je Microsoft Word nebo Excel, při jejich nahrávání automaticky převedly na Dokumenty a Tabulky Google. Pokud je nechcete převádět, můžete soubory i nadále nahrávat a prohlížet si je. Chcete-li je však později upravit, musíte je otevřít v příslušné aplikaci Google.  • Obecné, jazyk: Kliknutím na Změnit nastavení jazyka vyberte pro své aplikace Google jiný jazyk. Můžete si také vybrat jazykovou variantu, což znamená, jak se tento jazyk používá v různých částech světa. Například mnoho anglických slov se ve Spojeném království píše jinak než ve Spojených státech. Pokud si jako anglickou variantu zvolíte Spojené království, bude kontrola pravopisu Google používat pravopisná slova jako divadlo namísto divadlo .

  • Obecné, hustota: Toto nastavení určuje, kolik místa se objeví mezi položkami v seznamu dokumentů na vašem Disku Google. Pokud máte rádi prázdné místo, možná budete chtít zvolit Pohodlné, ale pokud chcete na stránce vidět co nejvíce položek bez velkého posouvání, pravděpodobně upřednostňujete Kompaktní. Útulné nastavení je někde mezi tím.  • V části Správa aplikací: K Disku můžete připojit aplikace Google. Různé aplikace Google jsou uvedeny automaticky a jsou vybrány ve výchozím nastavení. Řekněme však, že preferujete jiný tabulkový editor než Tabulky Google. Můžete kliknout na Připojit další aplikace a procházet seznam alternativních aplikací. Když najdete požadovanou aplikaci, klikněte na ni a poté klikněte na tlačítko Připojit. Nová aplikace se zobrazí v seznamu Spravovat aplikace. Chcete-li tuto aplikaci používat ve výchozím nastavení, zaškrtněte políčko vedle ní a zrušte zaškrtnutí příslušné aplikace Google.

Až budete hotovi, klikněte na tlačítko Hotovo.

Výchozí aplikace Google mají tendenci poskytovat pouze základní funkce. Při procházení alternativních aplikací v části Správa aplikací budete pravděpodobně moci najít aplikaci, která dokáže více. Například Google Docs má omezenou funkčnost tabulky; aplikace Zoho Writer vám však umožňuje mnohem více s tabulkami, včetně šikovného formátování.Obrázek 1: Správa nastavení Disku Google.

Obrázek 1: Správa nastavení Disku Google.