Jak vzdáleně spravovat síťový server

Doug Lowe

Jedním z nejužitečnějších nástrojů, které mají správci systému k dispozici, je program s názvem Připojení ke vzdálené ploše . Připojení ke vzdálené ploše vám umožňuje připojit se k počítači serveru z plochy vašeho počítače a použít jej, jako byste na serveru skutečně seděli. Tento program vám umožňuje spravovat vaše servery z pohodlí vaší kanceláře, aniž byste museli chodit dolů do serverovny.jak používat nasacort

Připojení ke vzdálené ploše je obzvláště důležité, pokud používáte virtuální servery. Protože virtuální servery nemají žádný skutečný hardware, včetně klávesnic, myší nebo monitorů, je připojení ke vzdálené ploše primárním způsobem interakce s nimi.Než budete moci k přístupu na server použít Připojení ke vzdálené ploše, musíte povolit vzdálený přístup na serveru. Můžete to udělat z dialogového okna Vlastnosti systému. Tady jsou kroky:

 1. Otevřete Ovládací panely. 2. Poklepejte na ikonu Systém.

 3. Klikněte na Pokročilé nastavení systému.

 4. Klikněte na kartu Vzdálená. 5. Vyberte možnost Povolit vzdálená připojení k tomuto počítači.

 6. Klikněte na OK.

  image0.jpg

Všechny verze systému Windows jsou dodávány s programem s názvem Klient vzdálené plochy, pomocí kterého se můžete vzdáleně připojit k serveru. Zde jsou kroky pro Windows 7:

 1. Zvolte Start → Všechny programy → Příslušenství → Připojení ke vzdálené ploše.

 2. Zadejte název serveru, ke kterému se chcete připojit.

  což je silnější hydrokodon nebo oxykodon
 3. Klikněte na tlačítko Připojit.

 4. Přihlaste se a použijte server.

  image1.png