Jak přesouvat úkoly v Projectu 2013

Autor: Cynthia Snyder Stackpole

dávka simethiconu pro kojence

Maxim řízení projektu říká, že věci se mění: Úkoly, které jste si mysleli, že byste mohli dokončit brzy, se zatím nemohou stát, protože peněz, lidí nebo materiálů je nedostatek. Nebo úkol, o kterém jste si mysleli, že ho nemůžete zahájit až do příštího července, dostane prioritu, když si váš zákazník (znovu) rozmyslí o výsledcích.Z důvodu této proměnlivosti je pravděpodobné, že když zadáte úkoly do osnovy projektu, budete je v určitém okamžiku muset přesunout v Project 2013.Měli byste pochopit, že přesunutí úkolu v Projectu 2013 může změnit jeho úroveň osnovy. Úloha si zachovává svoji úroveň v obrysu pouze tehdy, když úkol přesunete za úkolem na stejné úrovni.

Srovnatelně, pokud přesunete úkol na nižší úrovni do části úkolů na vyšší úrovni - například přesunete úkol na třetí úrovni do části úkolů na druhé úrovni - přesunutý úkol přebírá úroveň úkolu, který mu předchází . A obráceně platí, když přesunete úkol na vyšší úrovni a budete postupovat za úkolem na nižší úrovni.Výjimka se stane, když přesunete úkol na nižší úrovni a budete následovat souhrnný úkol. Například úkol na druhé úrovni, který okamžitě přesunete po souhrnném úkolu, zůstane na druhé úrovni, místo aby převzal úroveň souhrnného úkolu úkolu, který mu nyní předchází, protože existuje pouze jeden souhrnný úkol.

Přesouvat úkoly pomocí metody drag-and-drop v Project 2013

Drag-and-drop je výpočet toho, co je dálkové ovládání k televizi. Jedná se o rychlou metodu přemisťování věcí v softwaru, která nijak nenapadá, což jednoduše zjednodušuje život. Zde je příklad: Nejrychlejší způsob, jak přesunout úkol v obrysu, je použít metodu přetažení.

Chcete-li přesunout úkol nahoru a dolů pomocí metody přetažení, postupujte takto: 1. Zobrazit sloupcový pohled.

 2. Vyberte úkol kliknutím na jeho ID číslo úlohy. Jednoduše klikněte a uvolněte; nedržte tlačítko myši.

 3. Klikněte a přetáhněte úkol kamkoli chcete, aby se zobrazil v obrysu.

  Objeví se šedá čára pruhu T označující novou pozici úkolu.

 4. Když se šedá čára nachází tam, kam chcete úkol vložit, uvolněte tlačítko myši.

  Úkol se zobrazí na novém místě. Pokud chcete, aby byl úkol na jiné úrovni osnovy, můžete jej podle potřeby odsadit nebo odsadit.

Přesouvat úkoly pomocí metody vyjmutí a vložení (nebo kopírování a vložení) v Projectu 2013

Přetahování funguje ve většině případů dobře, ale ve velmi velkých projektech - například s několika stovkami úkolů nebo více - může být tato metoda jako přetažení arašídy do Tibetu. Není to proces; je to vzdálenost, kterou musíte urazit.

Ve větším obrysu jednoduše použijte metodu vyjmutí a vložení k přesunutí úkolů:

 1. Vyberte úkol kliknutím na jeho ID číslo úlohy.

 2. Klikněte na tlačítko Vyjmout ve skupině Schránka na kartě Úloha.

  Úkol je odebrán z aktuálního umístění a umístěn do schránky systému Windows.

 3. Posunutím zobrazte umístění, kde se má úkol zobrazit.

 4. Klikněte na úkol, za který chcete úkol vložit.

 5. Klikněte na horní část tlačítka Vložit, také na kartě Úkol.

Pokud chcete vložit kopii úkolu do osnovy projektu, můžete postupovat podle předchozích kroků a místo Vyjmout kliknout na Kopírovat.

Pokud vyřezáváte a kopírujete pouze jednu buňku a ne celý úkol, klikněte do buňky a ne na ID ID úkolu.

Můžete použít standardní klávesové zkratky Microsoftu Ctrl + C pro kopírování, Ctrl + X pro oříznutí a Ctrl + V pro vložení.