Jak optimalizovat obrázky GIF a PNG pro váš web sociálních médií

Autor: Janine Warner, David LaFontaine

Pokud pracujete s grafikou, která může být na vašem webu sociálních médií zobrazena v 256 barvách nebo méně - jako je logo, kreslená postavička nebo kresba - nejlepší je použít formát PNG a snížit celkový počet barev použité v obrázku co nejvíce, aby se zmenšila velikost souboru.

Aby se vyrovnalo zhoršení kvality obrazu, ke kterému může dojít při odstraňování barev, používají GIF a PNG trik rozkladu . Dithering zahrnuje střídání pixelů v šachovnicovém vzoru k vytvoření jemných barevných variací, a to i při omezené paletě barev. Efekt může vyhladit okraje obrazu a způsobit, že bude mít více barev, než ve skutečnosti má.Chcete-li ve Photoshopu převést obrázek na GIF nebo PNG, postupujte takto. Ve Photoshop Elements, Fireworks nebo GIMP je proces podobný, i když se konkrétní kroky mohou lišit.

kam si píchnout inzulín
 1. Když je obrázek otevřený ve Photoshopu, zvolte Soubor → Uložit pro web a zařízení.

  Zobrazí se dialogové okno Uložit pro web a zařízení.

 2. V levém horním rohu dialogového okna vyberte kartu 2 nahoře nebo 4 nahoře pro zobrazení více verzí stejného obrázku pro snadné srovnání.

  4-Up umožňuje zobrazit původní obrázek (v levém horním rohu) a také tři různé náhledy stejného obrázku.

  [Uznání: Tom Mccain]Uznání: Tom Mccain
 3. Klepnutím vyberte některý ze čtyř náhledových obrázků, abyste viděli velikost a upravili její nastavení.

  Velikost, formát a další nastavení vybraného obrázku jsou zobrazeny v pravém horním rohu dialogového okna . Snížení počtu barev a dalších možností může dramaticky ovlivnit obraz.

  Například čtvrtá verze zobrazuje obrázek pouze se dvěma barvami. Na dalších třech čtvercích obsahuje obrázek více barev - a přestože vypadají lépe, velikost souboru bude větší.

  Změna náhledu obrázků v zobrazení 4 na 1 vám umožní porovnat původní obrázek až se třemi různými verzemi pomocí různých barev, průhlednosti a dalších nastavení, která jsou popsána v následujících krocích.

 4. Na pravé straně dialogového okna, pod položkou Předvolba, kliknutím na malou šipku otevřete rozevírací seznam Optimalizovaný formát souboru a vyberte PNG-24.

  Možnost PNG-24 vytváří obraz v lepší kvalitě. Kvalita obrázku rychle klesá, protože snížíte počet barev v souboru nebo změníte formát na GIF. Také však zmenšíte velikost souboru.

 5. V poli Barvy vyberte počet barev.

  image1.jpg

  Čím méně barev použijete, tím menší je velikost souboru a tím rychleji se obrázek stáhne.

  bílá pilulka č. 24

  Pokud příliš snížíte barvy, přijdete o detaily. Ideální počet barev závisí na vašem obrázku. Chcete co nejmenší obrázek, ale pokud příliš snížíte počet barev, váš obrázek bude vypadat hrozně.

 6. Chcete-li ve svém obrázku zachovat průhlednou oblast, zaškrtněte políčko Průhlednost.

  Jakákoli oblast obrázku, která byla průhledná, když jste vytvořili obrázek v editoru, se v okně náhledu zobrazí průhledná. Pokud na obrázku nemáte průhlednou oblast, nemá toto nastavení žádný účinek.

  Použití průhlednosti je dobrým trikem k tomu, aby text nebo obrázek vypadaly jako plovoucí, protože na webové stránce se průhledné pozadí neobjevuje. Při vytváření nového obrázku ve Photoshopu nebo Photoshop Elements můžete vybrat průhlednost jako možnost pozadí v dialogovém okně Nový.

 7. Podle potřeby zadejte další nastavení.

  Zbývající část nastavení v tomto dialogovém okně lze ponechat na výchozích hodnotách ve Photoshopu.

  k56 růžová pilulka odfrkne
 8. Klikněte na Uložit.

  Otevře se dialogové okno Uložit optimalizované jako.

 9. Zadejte název obrázku a uložte jej do složky, kterou můžete rychle a snadno vyhledat, až přijde čas na nahrání na vybraný web sociálních médií.

Tyto kroky opakujte pro každý obrázek, který chcete optimalizovat jako GIF nebo PNG pro svůj web.

Pokus a chyba je skvělá technika v dialogovém okně Uložit pro web a zařízení. V každém ze tří náhledových oken zobrazujících optimalizované verze byla kresba domu použita stále méně barev, což zmenšuje velikost souboru se stále ponižujícím účinkem.