Jak hrát Pinch Harmonics na elektrickou kytaru

Jon Chappell

Kytarista Billy Gibbons ze skupiny ZZ Top nastavil standard oduševnělosti ve světě rockové kytary svými doutnajícími štíhlými harmonickými sóly. Kytarové hudbě můžete přidat oduševnělost tím, že se naučíte, jak hrát také špetkové harmonické.Přestože je Gibbons mistrovským hráčem na bluesovou kytaru s uceleným herním přístupem, je nejlépe známý svými špičkovými harmonickými (také známými jako pinch). Chcete-li hrát harmonickou harmoniku, postupujte takto:  1. Uchopte svůj výběr tak, aby byl mezi palcem a ukazováčkem vidět jen malý kousek špičky.

    image0.jpg  2. Stejně jako udeříte na strunu, jemně zatočte trsátko tak, aby se tělo vašeho prstu dotklo struny, aby se částečně zastavilo nebo mírně ztlumilo.

    To vyžaduje určitou praxi, ale výsledná nota by měla mít v sobě harmonickou (vysoký zvuk podobný zvonku, který je výsledkem částečného zastavení struny).

  3. Přidejte spoustu zkreslení, aby se efekt lépe četl.    Můžete zesílit signál elektrické kytary, aby byl zvuk zkreslený.

Mezi nejlepší kytarové skladby Gibbons patří La Grange, Tush, Cheap Sunglasses, Blue Jean Blues a My Head’s in Mississippi. Následující tabulka ukazuje dva z Gibbonsových charakteristických znaků: jeho temné texaské riffy a bluesová linie, kterou uzavírá, jsou patentované harmonické harmonické.

image1.jpg

Kliknutím sem stáhnete a vytisknete tuto záložku kytary.

Gibbonsův tlustý olověný tón je mezi rockovými hráči legendární. Známý je zejména tím, že používal plamenovou desku 1959 Gibson Les Paul Standard, která láskyplně pojmenovala Pearly Gates, stejně jako růžový Strat z konce 50. let, který mu dal Jimi Hendrix, což k tomuto tónu významně přispívá.