Jak přehrávat videa a televizní pořady ve Windows 10

Andy Rathbone

Mnoho digitálních fotoaparátů a smartphonů dokáže pořizovat krátká videa i fotografie, takže se nedivte, když Windows 10 Media Player umístí několik videí do sekce Video v knihovně.Přehrávání videí funguje podobně jako přehrávání digitální písně. Klikněte na Videa v navigačním podokně podél levé strany Windows Media Player. Poklepejte na video, které chcete zobrazit, a začněte si akci užívat, jak je znázorněno zde.Přesuňte myš nad video, aby se zobrazily ovládací prvky.Přesuňte myš nad video, aby se zobrazily ovládací prvky.

Windows Media Player vám umožní sledovat videa v několika velikostech. Naplňte obrazovku podržením klávesy Alt a stisknutím klávesy Enter. (Opakováním těchto stisků kláves se vrátíte na původní velikost.)

bolest po odstranění lipomu
  • Chcete-li, aby se video automaticky přizpůsobilo velikosti okna vašeho přehrávače Windows Media Player, klepněte při přehrávání pravým tlačítkem myši, v rozevírací nabídce vyberte Video a při změně velikosti vyberte Přizpůsobit video přehrávači.  • Režim celé obrazovky můžete také přepnout kliknutím na přepínač Celá obrazovka v pravém dolním rohu videa.

  • Při výběru videa ke sledování na internetu závisí na kvalitě připojení rychlost vašeho připojení. Širokopásmové připojení obvykle zvládne videa ve vysokém rozlišení, ale pomalejší připojení a pomalejší počítače mají často problémy. Výběrem nesprávné kvality videa nemůžete svůj počítač poškodit; video při přehrávání jen přeskakuje a pozastavuje se.

  • V části Nahrané televizní programy Windows Media Player jsou uvedeny pouze televizní pořady nahrané uživatelem Mediální centrum, program dostupný ve starších verzích systému Windows. Pokud jste upgradovali počítač na Windows 10, vaše zaznamenané televizní pořady zůstanou. (Media Center však pro Windows 10 bohužel není k dispozici.)