Jak hrát Kéž byste tu byli na kytaru

Autor: Desi Serna

prometh kodeinový sirup proti kašli

Wish You Were Here od Pink Floyd je skvělým příkladem použití pentatonického měřítka na kytaru s přidanými akordovými tóny v důsledku pedálových tónů. Je to také dobrý úvod do hry na kytaru.

Píseň obsahuje hlavně hru na akustickou kytaru. Otevírá se 12 strunnou kytarou, která hraje kombinaci akordů a melodie v otevřené poloze. Tato skladba se stává základním doprovodem pro druhou akustickou kytaru (standardní 6 strunnou), která hraje více olověným způsobem.Když poprvé procvičujete 12strunný úvod do této písně, ignorujte akordy, které slyšíte, a zaměřte se pouze na stupnici melodie (kterou můžete hrát na běžné 6strunné kytarě). Melodie stupnice začíná příklepem od otevřené 5. struny A do 2. pražce 5. struny B.

Tyto noty a ty, které za nimi následují, jsou všechny kresleny přímo z otevřené pozice G hlavní pentatonické stupnice zobrazené zde.

[Uznání: Ilustrace s laskavým svolením Desi Serny]Zápočet: Ilustrace s laskavým svolením Desi Serna

Poznámka: Tato stupnice může být buď pentatonická G dur nebo E moll, podle toho, která nota funguje jako tonikum. Hraje se nad oběma akordy G a Em ve hře Wish You Were Here, takže na ni můžete myslet v hlavní i vedlejší podobě. Aby to nebylo jednoduché, nazývá se to pentatonika G dur; otvor se stejně vyřeší na akordu G.

jak zastavit ledové horké chemické popáleniny

Pokud jste v používání stupnic k přehrávání melodií nová, je to skvělá píseň pro začátek. Tempo je pěkné a pomalé, potřebujete jen prst nebo dva, nepotřebujete žádné alternativní vybírání a příklepová artikulace je hračka.

Při pohledu na akordy je postup založen na Em, G a A7. Ale místo hraní standardních tvarů kytara drží a udržuje 3. pražce 1. a 2. struny. Toto použití pedálových tónů nakonec vytvoří akordy s větší hloubkou a barvou. Dává jim také složitější jména, jak vidíte zde. (Čísla označují prsty.)

[Uznání: Ilustrace s laskavým svolením Desi Serny]Zápočet: Ilustrace s laskavým svolením Desi Serna
  • Em7: Akord Em7 je částečný tvar založený na běžném otevřeném akordu Em. Přidáním noty D na 3. pražci 2. struny je akord Em7.

    zkontrolujte teplotu pod paží
  • G: G je standardní otevřený G. Otevřený akord G můžete hrát buď pomocí otevřené 2. struny, B, nebo 3. pražce 2. struny, D. Obě noty jsou součástí G triády, G-B-D. Použitím D na 2. struně zachováváte stejné noty, D a G, udržujete všechny tři akordy a vytváříte typ pedálového tónu.

  • A7sus4: Ponecháním 3. pražců 1. a 2. struny v rámci akordu A přidáte 7. a 4. a odstraní 3., odtud název 7sus4. Otevřený 3. řetězec, G, je další sedmý.

Druhá kytara, která přichází při hraní olova olizuje, také používá pentatonickou stupnici G dur. Začíná to posouváním podél 3. struny z vzoru otevřené polohy do další polohy mezi 3. a 5. pražcem. Odtamtud používá některé standardní kytarové artikulace, včetně diapozitivů, tahů, kladiv, ohybů a dvojitých dorazů.

Poznámka: Ohýbání na akustickou kytaru je obtížné, zejména v této poloze. Chcete-li správně hrát tuto část, použijte velmi lehké struny s odvinutou 3. strunou, G, nebo použijte elektrickou kytaru.