Jak prezident používá tyranskou kazatelnu ve Washingtonu, D.C.

Greg Rushford

Prezidenti se často pokoušeli najít způsoby, jak obejít své konkurenty v oblasti tvorby politik ve Washingtonu, D.C., a žádná metoda není nápadnější (a slyšitelnější) než prezidentská bully kazatelna

Ve skutečnosti, zatímco termín tyran kazatelna se dnes používá k popisu jakékoli pozice, která dává cestujícímu schopnost hlásat své názory, nevynalezl ji nikdo jiný než prezident Theodore Roosevelt, který, když už mluvíme o prezidentském úřadu, kdysi prohlásil, předpokládám, že moji kritici to budou nazývat kázáním, ale mám dostal takovou tyranskou kazatelnu!Prezidenti používají svou tyranskou kazatelnu k dosažení mnoha různých cílů. Kongresová slepá ulička často přesvědčí prezidenta, aby zavolal na adresu hlavního vysílacího času, aby sáhl přes hlavu Kongresu a hovořil přímo s americkým lidem, a vyzval je, aby podpořili jeho plány, nebo aby si alespoň udělali čas a obvinili Kongres z obstrukcí.

Může však skutečně použít tyranskou kazatelnu pro jakýkoli politický cíl, ať už jde o podporu konkrétního právního předpisu, podporu investic do nových technologií, povzbuzení Američanů ke spolujízdě a odmítnutí termostatů (dar prezidenta Jimmyho Cartera prezidentské rétorice), nebo zlepšení obrazu Ameriky ve světě.

Zatímco prezidenti rádi věří, že jejich slova mohou ovlivnit mysl milionů, některé výzkumy zpochybnily účinnost prezidentské tyranské kazatelny. Jeden akademik, který stál v čele této linie vyšetřování, George C. Edwards III z Centra prezidentských studií na Texas A&M University, našel jen málo přesvědčivých důkazů o tom, že prezidentská rétorika měla velký vliv na počet voleb.