Jak velikost tisku ovlivňuje kvalitu obrazu

Julie Adair King

Když nastavíte velikost tisku, musíte zvážit kvalitu, kterou při této velikosti získáte. Čím větší obrázek vytisknete, tím méně bude definován. Velikost tisku tedy hraje velkou roli v kvalitě obrazu, který získáte (jak je znázorněno na tomto obrázku):1Vezměte rozlišení - pixely na palec - do účtu.

Když obrázek zvětšíte, stane se jedna ze dvou věcí: Rozlišení se sníží a zvětší se velikost pixelu, nebo software převzorkuje obrázek. Podobně, když zmenšíte velikost tisku, můžete zachovat aktuální počet pixelů, což způsobí zvýšení rozlišení a zmenšení velikosti pixelu; nebo si můžete ponechat aktuální rozlišení, v takovém případě software pro úpravy obrázků převzorkuje obrázek.co je předchozí očkování

dvaZjistěte maximální velikost, ve které můžete vytisknout obrázek v požadovaném rozlišení.

Vydělte počet vodorovných pixelů (počet pixelů napříč) požadovaným rozlišením. Výsledkem je maximální šířka tisku (v palcích). Chcete-li určit maximální výšku tisku, vydělte počet vertikálních pixelů požadovaným rozlišením.


Malý obrázek (vlevo) má mnohem vyšší kvalitu obrazu než velký obrázek (vpravo).

3Rozhodněte se, zda je nejdůležitější velikost nebo rozlišení.

Všimněte si, že malý obrázek (vlevo) má mnohem vyšší kvalitu obrazu než velký obrázek (vpravo).Pokud nemáte dostatek pixelů, abyste získali požadovanou velikost a rozlišení tisku, musíte se rozhodnout mezi těmito dvěma, což je důležitější.

zastavení nežádoucích účinků amlodipinu