Jak správně držet klasickou kytaru

Autor: Mark Phillips, Jon Chappell

Chcete-li znít autenticky, když hrajete na klasickou kytaru, vy musí hrajte v klasickém stylu. To znamená, že musíte dodržovat konkrétní pravidla, jak držet kytaru, položit ruce a hrát na noty. I když nemáte v úmyslu stát se vážným klasickým kytaristou, můžete zlepšit svůj tón, techniku ​​a frázování procvičováním klasických technik.

Klasická kytara se vždy hraje na nylonovou strunovou kytaru a vsedě. Profesionální klasičtí kytaristé sedí odlišně od ostatních kytaristů v tom, že drží kytaru na vlevo, odjet místo pravé nohy. Také zvedají levou nohu asi o šest palců pomocí podnožky. Držením kytary v této poloze můžete dosáhnout následujících cílů:  • Tím, že kytaru zcela podepřete svým tělem, necháte ruce zcela volné na hraní. V této poloze spočíváte na výšce kytary (strana blíže k vyšším strunám) na levé noze, zadní stranou nástroje proti břiše. Hmotnost vaší pravé paže na basové straně drží nástroj na místě.

  • Tato poloha kytary umožňuje levé ruce hrát na jakýkoli pražec ve správném (kolmém) úhlu. To vám umožní hrát vyšší pozice (sedmá a výše) snadněji, než ve standardní akustické poloze vsedě.

Všechno, co bylo řečeno, je pravda, že mnoho lidí, kteří se pokoušejí o klasickou kytaru, se jednoduše neobtěžují se všemi těmi věcmi o tom, jak držet nástroj. Proč? Protože je to příliš mnoho problémů. Kde byste vůbec dostali podnožku? (Dobře, jeden si můžete koupit v místním hudebním obchodě - možná.) Pokud si chcete jen tak pro zábavu vyzkoušet několik klasických kytarových kousků, držte kytaru jako obvykle. Není pravděpodobné, že vás hudební policie zatkne, a přesto můžete slyšet krásné uspořádání tónů, i když nehrajete striktně podle pravidel.

jak vsadit proti akciím

Pokud to však s klasickou kytarou myslíte opravdu vážně, pořiďte si podnožku a podívejte se na následující obrázek, abyste zjistili správnou polohu sedu. A pokud se chcete věnovat klasické kytarě, naučte se číst hudbu (pokud již nemůžete); spousta tištěné hudby z klasické kytary přichází bez tabulatury.

image0.jpg

Někteří lidé neradi používají podnožku, protože vytváří nerovnoměrný tah na vaše nohy a zádové svaly. Pokud chcete, můžete zkusit použít speciální gizmo, které tlačí kytaru z vaší nohy a umožňuje vám držet obě nohy rovně na podlaze.

Důležité je, abyste udrželi kytaru ve správné poloze, což znamená sedět vzpřímeně a na okraji židle, zvednout levou nohu (nebo kytaru) a držet nástroj ve středu těla. Hlavu kytary (kde se ladicí kolíky spojují) udržujte přibližně ve stejné výšce jako vaše rameno.

Klasická kytara je víc než jen hudební styl. Způsob, jakým klasický kytarista přistupuje ke svým nástrojům, je zcela odlišný od jakéhokoli jiného stylu. Klasická kytara zahrnuje dlouhou tradici technik a postupů, které skladatelé a umělci dodržují v průběhu věků a které stále dodržují.

Jen proto, že dodržuje určité disciplíny, klasická hudba není všechna přísná pravidla a předpisy. Mnoho kytaristů, kteří mají kariéru v popové i klasické oblasti, se ve skutečnosti pokoušeli vtáhnout do popu a rocku klasické techniky, například Steve Howe z Yes, Michael Hedges a Chet Atkins.