Jak snížit chuť k jídlu při chůzi

Autor: Erin Palinski-Wade

Kromě výhod chůze, které zvyšují metabolismus, a zvýšeného výdeje kalorií při chůzi vám chůze může pomoci zbavit se kilogramů i jinými způsoby. Jedním ze způsobů je ovlivnění vaší chuti k jídlu.Intenzivní cvičení, jako je běh, může potlačit chuť k jídlu asi hodinu po dokončení. Tato výhoda je však krátkodobá, protože chuť k jídlu se může po této době zvýšit. Pokud tvrdě pracujete na spalování velkého množství kalorií během cvičení, jen abyste se cítili hladoví a sníte je všechny zpět - a ještě více - později, můžete mít pocit, že při hubnutí točíte koly. Tam může chůze pomoci.Studie z Univerzity Brighama Younga zjistila, že cvičení, konkrétně chůze, může mít na tělo účinek snižující chuť k jídlu. Tito vědci zjistili, že subjekty produkovaly nižší mozkovou odezvu na obrázky jídla ve dnech, kdy ráno prováděly 45minutovou rychlou procházku, na rozdíl od dnů, kdy nechodily.

Další výzkum ukázal, že aerobní cvičení, jako je chůze, může ovlivnit uvolňování ghrelinu a peptidu YY, dvou hormonů, které jsou klíčové pro regulaci chuti k jídlu vašeho těla. Ukazuje se, že aerobní cvičení, jako je chůze, má větší vliv na potlačení chuti k jídlu než neaerobní cvičení, jako je zvedání závaží.Co pro vás tento výzkum znamená? Svižné procházky po celý den vám mohou pomoci odvést mysl od jídla. Chůze navíc může pomoci tělu lépe zpracovat hormony chuti k jídlu, což vám umožní po celý den pociťovat menší hlad a cítit se při jídle dříve plnější. Všechny tyto výhody mohou vést ke spotřebě méně kalorií, což může pomoci urychlit výsledky hubnutí.

Odcházíme od chutí

Chůze může mít dopad nejen na vaši chuť k jídlu. Touhy po jídle, jako je touha po zmrzlině v noci nebo polední touha po slaném občerstvení, mohou být sabotáže při hubnutí. Pokud často trpíte chutí k jídlu, víte, jak těžké je překonat, zvláště pokud jste unavení nebo ve stresu. Pokud jste vyzkoušeli všechno, abyste překonali chuť na jídlo, a nebyli jste úspěšní, možná budete chtít vyzkoušet chůzi!

frontline plus dávkování pro kočky

Nová studie publikovaná v Chuť zjistil, že bylo zjištěno, že jen krátká procházka (pouze 15 minut) významně snižuje chuť na čokoládu. Předchozí studie také zjistily, že umírněná chůze na běžeckém pásu, tempem považovaným za svižné, ale ne únavné, také pomohla jednotlivcům překonat chuť na čokoládu a při pokušení projít kolem.Jedním z důvodů, proč chůze může pomoci omezit tyto chutě, je jeho schopnost zvyšovat dopamin v těle. Tento hormon vám poskytuje zvýšený pocit potěšení a uspokojení (stejně jako se můžete cítit po dopřání si čokoládové tyčinky). Protože samotná chůze pomáhá zlepšit vaše potěšovací signály, možná nebudete cítit touhu používat jídlo také ke zvýšení tohoto hormonu.

Nemusí to být všechno jen o produkci hormonů, pokud jde o boj s chutí. Pokud nemáte dostatek spánku a chodíte chronicky unavení, máte větší pravděpodobnost, že budete mít chuť na jídlo po celý den.

Studie ukázaly, že jedinci, kteří mají špatný spánek, mají tendenci konzumovat více kalorií a často touží po kalorickějším jídle s nízkým obsahem živin, jako jsou cukrovinky a sladkosti. Protože se ukázalo, že chůze zlepšuje jak kvalitu, tak kvantitu spánku, u odpočinutějších lidí můžete mít menší chuť na jídlo.

Správa hladu po tréninku

Mnohokrát, zvláště pokud jste novým cvičením, můžete zaznamenat zvýšení chuti k jídlu. Pokud nejste opatrní, může tento efekt sabotovat vaše úsilí při hubnutí. Jak ukázal výzkum, chůze může mít menší vliv na hlad po tréninku než jiné formy cvičení, ale stále se to může stát. To, jak se po cvičení zvýší vaše chuť k jídlu, může být založeno na mnoha faktorech, včetně následujících:

Cvičení s vyšší intenzitou a trváním obvykle vede k většímu zvýšení chuti k jídlu po dokončení.

Pokud zjistíte, že vaše chuť k jídlu je po chůzi neustále vyšší, můžete vyzkoušet několik strategií, jak svou situaci zlepšit:

  • Mírně snižte intenzitu chůze tím, že budete chodit o něco pomaleji nebo méně na svahu. Můžete prodloužit délku chůze při nižší intenzitě, což může pomoci lépe kontrolovat chuť k jídlu.

  • Ujistěte se, že jste dobře hydratovaní. Každých 30 minut chůze byste měli vypít dalších 8 až 10 uncí vody.

  • Umístěte si cvičení během dne. Například místo toho, abyste chodili jednu hodinu, jděte třikrát během dne 20 minut.

    jaké drogy testují zaměstnavatelé
  • Naplánujte si svačinu nebo jídlo do 30 minut od dokončení cvičení.