Jak naplánovat úlohy údržby ve Windows 7

Autor: Nancy C. Muir

Každý počítač vyžaduje pravidelnou údržbu, stejně jako každé auto. Nejlepším způsobem, jak zajistit, že vše bude hotové, kdy má, je naplánovat úkoly údržby předem, aby Windows 7 mohl dělat práci za vás. Plánovač úloh systému Windows můžete použít k tomu, aby váš počítač fungoval co nejlépe tím, že jej naplánujete na defragmentaci (defragmentaci) počítače, spouštění záloh a další. 1. Zvolte Start → Ovládací panely → Systém a zabezpečení a poté klepněte na Naplánovat úkoly v Nástrojích pro správu.  do cbd gummies dostat vás vysoko

  Zobrazí se dialogové okno Plánovač úloh.

 2. Zvolte Akce → Vytvořit úkol.  image0.jpg

  Otevře se dialogové okno Plánovač úloh.

 3. Zadejte název úkolu a popis. Zvolte, kdy chcete úlohu spustit.  image1.jpg

  Můžete si vybrat, zda bude úkol proveden, když jste přihlášeni nebo zda jste přihlášeni nebo ne. Můžete si vybrat libovolné jméno, které chcete - je tam pouze proto, abyste jej mohli rychleji najít, pokud se budete někdy potřebovat vrátit a změnit svá nastavení. Popis je zde, aby vám (a komukoli jinému v počítači) přesně věděl, co má daný úkol dělat.

 4. Klikněte na kartu Spouštěče a poté klikněte na Nový. V rozevíracím seznamu Zahájit úlohu vyberte kritérium. Klikněte na OK.

  image2.jpg

  Pomocí nastavení můžete určit, jak často se má úkol provádět, a kdy a v jakou denní dobu začít.

 5. Klikněte na kartu Akce a poté na Nový. V dialogovém okně Nová akce vyberte akci, která proběhne z rozevíracího seznamu Akce.

  vedlejší linie pro kočky vedlejší účinky

  image3.jpg

  Patří mezi ně spuštění programu, odeslání e-mailu nebo zobrazení zprávy. Zobrazí se dialogové okno specifické pro akci. Například pokud chcete odeslat e-mail, obdržíte e-mailový formulář k vyplnění.

 6. Vyplňte potřebné informace v kontextovém dialogovém okně a klikněte na OK.

 7. (Volitelné) Na kartě Podmínky nastavte konkrétní podmínky.

  image4.jpg

  Tyto možnosti můžete použít k nastavení podmínek kromě těch, které aktivují akci. Tyto možnosti vám například mohou pomoci šetřit energii baterie nebo zabránit zpomalení počítače, pokud jej aktivně používáte.

 8. Klikněte na kartu Nastavení a upravte nastavení, která řídí způsob provádění úlohy.

 9. Po dokončení všech nastavení uložte úlohu kliknutím na OK.

  Pokud se vám líbí více kouzelnického rozhraní pro vytváření nového úkolu, můžete v nabídce Akce zvolit položku Vytvořit základní úkol.