Jak naplánovat příspěvky na trh s Facebookem

Autor: Amy Porterfield, Phyllis Khare, Andrea Vahl

Facebook umožňuje plánovat příspěvky do budoucna nebo přidávat příspěvky do minulosti. To lze použít jako marketingovou strategii. V současné době můžete plánovat pouze aktualizace stavu (s odkazy nebo bez odkazů v nich), fotografie a videa.



Nemůžete naplánovat přidávání událostí, dotazy, nabídky ani přidávání fotoalb. Také nemůžete naplánovat příspěvek, který sdílíte z jiné stránky na Facebooku. Pokud najdete skvělý příspěvek nebo obrázek z jiné stránky, kterou sledujete, a chcete použít tlačítko Sdílet, nemůžete naplánovat sdílení příspěvku později - musíte jej okamžitě sdílet.



Chcete-li naplánovat příspěvek, postupujte takto:

  1. Vyplňte svůj příspěvek stejně, jako kdybyste jej zveřejnili okamžitě.



  2. Klikněte na symbol hodin v levém dolním rohu Vydavatel.

    Zobrazí se rozevírací nabídky Datum, kde můžete určit podrobnosti přesně, kdy chcete mít naplánovaný příspěvek.

    image0.jpg



  3. Přidejte rok, měsíc, den a čas, kdy chcete příspěvek zveřejnit.

  4. Kliknutím na modré tlačítko Odeslat naplánujete svůj příspěvek.

Váš příspěvek je naplánován. Chcete-li příspěvek zobrazit, zkontrolujte svůj protokol aktivit, ke kterému přistupujete ze svého administrátorského panelu. Klikněte na tlačítko Upravit stránku a v rozevírací nabídce zvolte Použít protokol aktivit. Zobrazují se vaše naplánované příspěvky.

image1.jpg

Odtud můžete naplánované příspěvky smazat tak, že umístíte kurzor myši nad oblast pravého horního rohu příspěvku a kliknete na X, které se zobrazí. Naplánovaný příspěvek však nemůžete upravit. Pokud potřebujete něco změnit, musíte zopakovat předchozí kroky a naplánovat nový příspěvek.

Událost můžete také zveřejnit přímo od vydavatele. Pozor však: Pokaždé, když použijete možnost Událost k publikování, vytváříte zcela novou událost na Facebooku. Chcete-li od vydavatele vytvořit novou událost, stačí kliknout na událost, ikonu Milestone + (nebo na nabídku, událost +, podle toho, co máte). Zobrazí se vyskakovací okno; v tomto okně můžete vytvořit svou událost.