Jak prodávat položky na eBay s Half.com

Autor: Marsha Collier

Half.com, která byla založena v červenci 1999, byla duchovním dítětem Joshua Kopelmana a nyní ji vlastní eBay. Pozoroval nedostatky maloobchodu v oblasti použitého zboží na masovém trhu a začal pracovat na vývoji nového odbytiště pro použité zboží.Kopelmanova stránka byla tak úspěšná, že eBay po prvním roce podnikání v roce 2000 koupil Half.com za zhruba 350 milionů dolarů. Half.com se řadí mezi nejnavštěvovanější weby na internetu.Half.com v současné době uvádí miliony položek, včetně knih, CD, DVD, videoher a herních systémů. Chytrým způsobem společnost Half.com nedávno přidala možnost nakupujících si půjčovat učebnice.

Protože Half.com je součástí eBay, vaše zpětná vazba vás vede na web.image0.jpg

Prodej na Half.com se liší od prodeje ve vašem eBay (nebo jiném online) obchodě pouze proto, že prodáváte na přímém trhu s pevnou cenou. Vaše položka je uvedena u více stejných položek od jiných prodejců. Half.com není domovem vašeho obchodu; můžete říci, že každá položka má svůj vlastní obchod, doplněný konkurenčními prodejci.

hodnota ulice teva 74

image1.jpgZ pohledu prodejce jsou nejlepší vlastnosti Half.com tyto:

 • Seznam položek je zdarma.

 • Položka zůstane na webu, dokud není položka prodána nebo dokud ji nesundáte.

  vitamín c a adderall

Stejně jako vaše stránka my eBay má i Half.com velmi uživatelsky přívětivou oblast, kde můžete ovládat svůj prodej. Najdete jej pod mým účtem: Inventář. Zde můžete změnit ceny svých knih - není třeba přistupovat k jednotlivým výpisům!

Chcete-li uvést položku k prodeji na Half.com, musíte nejprve vyhledat Universal Product Code (UPC) nebo, pokud prodáváte knihu, mezinárodní standardní číslo knihy (ISBN).

Zde je několik rad o hledání správných kódů a výpisu položek na Half.com:

 • Pokud vás zajímá, co je to ISBN, obraťte tuto knihu a najděte čárový kód na zadní straně. Nad ním napsané číslo je ISBN této knihy.

 • Pokud si nechcete do počítače přenést všechny své knihy, CD, filmy nebo hry, abyste měli po ruce UPC nebo ISBN, naskenujte své položky pomocí levného ručního skeneru (ujistěte se, že jde o model, který uchovává naskenované dokumenty v paměti ).

 • Pokud nemáte vnější pole položky s UPC, vyhledejte na Half.com na kterékoli ze svých stránek konkrétní položku (včetně její značky). Když vaše vyhledávání přijde s přesnou položkou, zkopírujte kódové číslo a použijte jej se svým výpisem, nebo klikněte na odkaz Prodat své věci na stránce s položkou.

 • Zjistíte, že když ve svém zápisu použijete UPC nebo ISBN, Half.com přijde s obrázkem vaší položky, takže pro svůj prodej nemusíte ani vyfotit. Když je položka z tisku, Half.com nemusí mít obrázek, který by se mohl nahrát s výpisem. V tomto případě text Obrázek není k dispozici v oblasti, kde by se obrázek objevil.

 • Half.com má úžasnou databázi položek v kategoriích knih, hudby, filmů a videoher, které vám pomohou najít specifikace jakékoli položky, kterou chcete uvést. Pokud však vaše položka nemá kód, můžete nahrát vlastní fotografii a dokonce přidat popis na 1 000 slov.

Když někdo hledá na Half.com položku, například knihu, zobrazí se seznam všech prodejců, kteří tuto knihu prodávají. Výpisy jsou klasifikovány podle stavu knihy - kategorizované jako Líbí se mi nové nebo Velmi dobré - podle toho, co zadal prodejce.

Zahrnuta je katalogová cena knihy a srovnání prodejních cen na webu eBay. Když potenciální kupující prohledá a najde knihu nebo kódovanou položku, zobrazí se v rohu výpisu pole s porovnáním ceny položky z různých jiných webů s online prodejem.

nízký ogestrel vs krysel

Half.com účtuje provizi poté, co se vaše položka prodá. Provize za položky prodávané v kategoriích Knihy, Hudba, Filmy, Hry a Herní systém představují procento z prodejní ceny položky. Náklady na dopravu se nepřičítají k prodejní ceně.

Prodejní cena plus poštovné ($) Provize Half.com (%)
0–50,00 15.0
50,01–100,00 12.5
100,01–250,00 10.0
250,01–500,00 7.5
500,01 a vyšší 5.0

Pokud například prodáváte brožovanou knihu za 37,00 $, stane se toto:

 1. Kupující zakoupí brožovanou knihu, jejíž cena je 37,00 USD.

  ip 190 bílá oválná pilulka
 2. Half.com účtuje kupujícímu 3,99 USD za náklady na dopravu a manipulaci s Media Mail.

 3. Zaplatíte Half.com provizi 15 procent, což je 5,55 $ za položku 37,00 $.

 4. Získáte náhradu za přepravu ve výši 2,64 USD.

 5. Half.com vám pošle čistou platbu ve výši 34,09 USD.

  Položka Mediální pošta Zrychlené (obvykle prioritní pošta)
  Vázaná kniha 3,07 $ za první položku
  1,40 $ za každou další položku
  5,24 $ za první položku
  3,49 $ za každou další položku
  Brožovaná kniha 2,64 $ za první položku
  1,19 $ za každou další položku
  5,20 $ za první položku
  2,24 $ za každou další položku
  Hudba a DVD 2,39 $ za první položku
  1,03 $ za každou další položku
  5,20 $ za první položku
  1,99 $ za každou další položku
  VHS filmy 2,14 $ za první položku
  1,19 $ za každou další položku
  5,20 $ za první položku
  1,99 $ za každou další položku
  Zvukové knihy 2,64 $ za první položku
  1,15 $ za každou další položku
  5,20 $ za první položku
  1,94 $ za každou další položku
  Hry 2,89 $ za první položku
  1,15 $ za každou další položku
  5,20 $ za první položku
  1,99 $ za každou další položku