Jak nastavit předvolby tiskárny

Můžete nastavit předvolby tiskárny, například možnost barevného nebo černobílého tisku, tisk v kvalitě konceptu (s použitím méně inkoustu) nebo vysoké kvality (s tmavším a ostřejším obrazem) atd. Naštěstí můžete toto nastavení u všech dokumentů, které tisknete, upravit jednou.

 1. Zvolte Start → Zařízení a tiskárny (ve skupině Hardware a zvuk).

  Ve výsledném okně Zařízení a tiskárny jsou uvedeny všechny nainstalované tiskárny.  orto tri-cyklen
 2. Klepněte pravým tlačítkem na tiskárnu a poté vyberte Předvolby tisku.

  Zobrazí se dialogové okno Předvolby tisku. Nastavení v dialogovém okně Předvolby tisku se může mírně lišit v závislosti na modelu vaší tiskárny; barevné tiskárny nabízejí různé možnosti, například od černobílých tiskáren.

  image0.jpg

 3. Kliknutím na některou z karet zobrazíte různá nastavení, například Barva.

  Všimněte si, že různé tiskárny mohou v tomto dialogovém okně zobrazovat různé možnosti a různé karty, ale běžná nastavení zahrnují

  image1.jpg

  Barva / stupně šedi: Pokud máte barevnou tiskárnu, máte možnost barevného tisku. Možnost ve stupních šedi používá pouze černý inkoust.

  Kvalitní: Můžete tisknout v rychlé nebo konceptové kvalitě (tato nastavení mohou mít různé názvy v závislosti na výrobci), abyste ušetřili inkoust, nebo můžete tisknout ve vyšší nebo nejlepší kvalitě pro vaše hotové dokumenty. Některé tiskárny nabízejí nastavení dpi pro kvalitu - čím vyšší nastavení dpi, tím lepší kvalita.

  Zdroj papíru: Pokud máte tiskárnu s více než jedním zásobníkem papíru, můžete si vybrat, který zásobník chcete použít pro tisk. Například můžete mít v jednom zásobníku papír o rozměrech 8 1/2 x 11 palců (formát Letter) a v jiném papíru o rozměrech 8 1/2 x 14 palců (formát Legal).

  Velikost papíru: Vyberte velikost papíru nebo obálky, na kterou tisknete. V mnoha případech tato možnost zobrazí náhled, který vám ukáže, jakým způsobem vložit papír. Náhled je obzvláště užitečný, pokud tisknete na obálky a potřebujete pomoc s přijetím na to, jak je vložit do tiskárny.

  dávkování maca pro ed
 4. Kliknutím na tlačítko OK zavřete dialogové okno a uložíte nastavení a poté kliknutím na tlačítko Zavřít zavřete další otevřená okna Ovládacích panelů.

  Jakákoli nastavení provedená pomocí postupu v této úloze jsou výchozím nastavením pro veškerý prováděný tisk. Když však tisknete dokument z programu, jako je textový procesor Works, zobrazí se vám dialogové okno Tisk, které vám umožní změnit nastavení tiskárny pouze pro daný dokument.